Karamandan.com

Karamandan.com

29 Mart 2017 Çarşamba
YGS maratonu sona erdi.
Karaman’da üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) maratonu sona erdi.
Kategori : Eğitim
12 Mart 2017 14:09
 
YGS maratonu sona erdi.

Karaman’da üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) maratonu sona erdi.

Aileler yağmur altında sınavdan çıkacak çocuklarını beklerken, sınav sonunda bazı öğrenciler soruların kolay olduğunu, bazıları da zorlandıklarını söyledi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin birinci aşaması olan ve saat 10.00’da başlayan YGS, 2 saat 40 dakikalık maratonun ardından sona erdi. 2 milyon 265 bin 902 adayın ter döktüğü sınav Türkçe, temel matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere 4 farklı bölümden oluştu. Toplam 160 sorunun sorulduğu sınavda 160 dakika boyunca öğrenciler, soruları doğru bir şekilde cevaplamaya çalıştı. 160 dakikalık sınavın sonunda adaylardan kimisi dışarıya gülerek çıkarken, bazılarının ise morali bir hayli bozuktu. Öğrencilerden bazıları, özellikle matematik soruları karşında çok zorlandığını söyledi. Sınavdan çıkan öğrencilerden Emrullah Yapıcı, "Güzel geçti. Sayısal bölüm zorlandık. Sözel bölümü güzeldi. Türkçe matematiği istediğim gibi yapabildim. 15-20 tane boşum var. Süre yeterliydi” diye konuştu.

Selim Ergin ise, sınavın zor olduğunu belirterek, "Geçen seneye göre sorular biraz kısaydı. Türkçe'yi 40 dakikada bitirdik, sorular kısa ve daha zordu” şeklinde konuştu.

Sınava giren diğer bir öğrenci ise sınavda matematik sorularının zor olduğunu kaydederek, "Sınav güzeldi. Matematik soruları zordu. Matematikten 12 soru yaptım” dedi.

Öğrenciler, sınavın ardından kendilerini yağmur altında dışarıda bekleyen ailelerine sarılarak okuldan ayrıldı.

Okunma : 3963
Foto galeri
Gündem haberleri
Dolaman sezonu başladı
27 Mart 2017 Okunma: 19543 Yaşam
YGS sınavına Geç Kalanlara  Müjde
25 Mart 2017 Okunma: 11528 Eğitim
Başbakan Yıldırım, Karaman'da Halka Hitap Ediyor
28 Mart 2017 Okunma: 9654 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın