Karamandan.com

Karamandan.com

25 Şubat 2017 Cumartesi
Duru Çiftliği'ne 'Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'
Karaman'ın ilk Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'nı Duru Bulgur'un sahibi olduğu Duru Çiftliği aldı.
Kategori : Tarım
03 Ocak 2017 11:24
 
Duru Çiftliği'ne 'Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'

Karaman'ın ilk Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'nı Duru Bulgur'un sahibi olduğu Duru Çiftliği aldı.

Karaman'ın önde gelen örnek hayvancılık işletmelerinden Duru Çiftliği'ne Türkiye'de çok az sayıda firmanın almayı başardığı "Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası" verildi.

Karaman'ın ilk Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'nı Duru Bulgur'un sahibi olduğu Duru Çiftliği aldı. Türkiye'nin Milli Damızlık Danasını yetiştiren Duru Bulgur'un Karaman'daki Duru Çiftliği'ne Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından "Hastalıktan Ari İşletmeler İçin Sağlık Sertifikası" verildi. Türkiye genelinde çok az çiftliğin sahip olduğu sertifika, sığır tüberkülozu, sığır, koyun, keçi brusellozu ile etkin mücadele eden, sürdürülebilir hayvancılığı sağlayan ve hayvanlardan insanlara bulaşabilen bu hastalıklardan halk sağlığını koruyan işletmelere veriliyor. Hayvancılık Sektörü için büyük önem taşıyan Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası, söz konusu işletme ya da çiftlikte bu tür hastalıklara karşı tüm kontroller ve önlemlerin alındığını, tüm resmi denetlemelerden başarıyla geçildiğini gösteriyor.

"Halk Sağlığı her zaman öncelikli konumuz"

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, ülkemizde çok az işletmeye verilebilen bir belge olan 'Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'nı Karaman'da ilk defa Duru Çiftliği'nin aldığına dikkat çekti. Duru Bulgur'un bulgur üretimindeki doğallık, kalite ve hijyen hassasiyetlerini tüm iş kollarına yansıttıklarını kaydeden İhsan Duru şunları söyledi:

"İlk başta hobi olarak başladığımız hayvan yetiştiriciliğinde bugün 1000 büyük baş hayvan ile Türkiye'de önemli bir konuma geldik. Kendi tarlarımızda yetiştirdiğimiz organik yemlerle beslediğimiz hayvanlarımız, Türkiye'de organik hayvancılık için örnek olacak niteliktedir. Bu yıl Duru Çiftliği'nden çıkan milli damızlık danamız ile gurur duyduk. Ayrıca Karaman'da Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'nı alan ilk işletme olmak da bizim için çok önemliydi. Çok az işletmenin alabildiği sertifika için tüm koşulları gerçekleştirdik. Halkımızın sağlığı bizim için her zaman öncelikli" dedi.

Okunma : 826
Gündem haberleri
TOKİ'den Karaman'da yeni konut satışı
21 Şubat 2017 Okunma: 25583 Gündem
Kayıp Postacı Bulunamadı
24 Şubat 2017 Okunma: 22669 Gündem
Postacının Cesedi Barajda Aranıyor
22 Şubat 2017 Okunma: 17199 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın