Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 10 Ağustos 2015  -  Saat : 12:43:22   Görüntülenme: 21758

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Yeşildere Yunus Emre Festiveli 8-9 Ağustos'ta gerçekleştirildi.

Büyük bir coşku içinde gerçekleşen festival Yunus Emre yürüşü ile başladı. Karamanlıların katıldığı yürüyüş sonrasında dualar ile Yunuslar ata toprakları olan Yeşildere İsmail Hacı Tekkesi'ne uğurlandı.

Türk Dili'nin ve Türk kültürünün abidesi Yunus Emre: Tarihi şahsiyeti ve Yaşadığı Coğrafya Konulu konferans Prof. Dr Alaattin AKÖZ tarafından düzenlendi. 

Yeşildere Yunus Emre Festival Komitesi Adına Av. Ramazan ERYİĞİT yaptığı açıklamada; ''9 Ağustos pazar günü çok yoğun çaba sonucunda hazırladığımız festival alanımız güzellikleri yaşamaya gelen gönlü güzel insanlar tarafından almayacak kadar dolduruldu. 

Tüm gün dolu dolu geçen promrama Eski Karaman Mİlletvekili Mevlüt AKGÜN, Eski Karaman Belediye Başkanı Yaşar Evcen, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Rıza DURU,CHP Milletvekili adayı Mustafa Cem KAĞNICI, CHP İlçe Başkanı Onur IRGAT, Ankara Karamanlılar Derneği Başkanı Veli BOZKIR, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Emine Ülkan ŞANLITÜRK, MHP Milletvekili  Adayı Mehmet ALAGÖZ ve gönülleri güzel yüzlerce misafirimiz katıldı. Yeşilderem'de bir insan seli tüm gün boyunca coşkuya ortak oldu. Programa tüm katılan, maddi destek veren herkese sonsuz teşekkkür ediyorum''dedi.

 

 

Yeşildere Festivali'nden Kareler
Bu yıl ilki gerçekleştirilen Yeşildere Yunus Emre Festiveli 8-9 Ağustos'ta gerçekleştirildi.