Karamandan.com

Karamandan.com

26 Eylül 2020 Cumartesi
İftardan sonra kan bağışı alımı yapılacak
İftardan sonra Beldiye Polikliniğinde kan bağışı alımı yapılacak.
Kategori : Duyurular
20 Mayıs 2020 14:55
 
İftardan sonra kan bağışı alımı yapılacak
karaman

İftardan sonra Beldiye Polikliniğinde kan bağışı alımı yapılacak...


Türk Kızılay Karaman Başkanlığından yapılan açıklamada;

Karaman Belediye Polikliniğinde İftardan sonra saat 21:00- 24:00 saatleri arasında 20-21-22 Mayıs tarihlerinde kan bağışı alımı yapılacaktır. Değerli bağışçılarımızı iftardan sonra beklemekteyiz. 

Kızılay'ın yılda 3 milyon ünite kan bağışı aldığını almaktadır"Türkiye'de 1564 hastane var. Bu hastanelerin tamamında kan ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Kızılay sağlıyor. Bu çerçevede 3 bin 500 Kızılay kan çalışanı görevlerini ifa etmek için çalışıyorlar. Bugün gerek COVID-19, gerekse ramazanın oluşturduğu ortam nedeniyle vatandaşlarımız kan bağışı noktasında tedirginlik yaşıyorlar. Günlük olarak almamız gereken 5 bin ünite civarındaki kan sayısı, şu anda 2-3 bin civarına düşmüş durumda. COVID-19 salgınından önce 100 binli stok rakamlarıyla mart ayına girdiğimiz için ramazana kadar olan süreci stoklarımızdaki kan ile sağladık."

Her gün trafik kazası geçiren, onkolojik rahatsızlıkları bulunan ve ameliyat edilen birçok vatandaşların olduğunu, her gün kan alınıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması gerektiğini belirtti.

Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç. Kan sadece eğer siz verirseniz bir hastaya ulaştırılabilir, başka bir yapım yolu yok. Sensiz olmaz kan dostum diyoruz. Bu özel bir paylaşım. Bir insan bir başka insanın elinden tutmazsa o insan uçurumdan aşağı düşüyor. Bekleyen hastalarımıza şifa olması için bu konuyla ilgili duyarlılığınızı bekliyoruz.

Okunma : 3914
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimiz hibelerden yararlansın
23 Eylül 2020 Okunma: 22788 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 15807 Ekonomi
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 15204 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın