Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Tulum Peynirinde 40 Yıllık Tecrübe: Fidan Süt
Geleneksel lezzetleri sofralarımızla buluşturan Fidan Süt Ürünleri yeni sezon Tulum Peynirlerini damak tadımıza sunuyor.
Kategori : Duyurular
20 Mayıs 2020 14:45
 
Tulum Peynirinde 40 Yıllık Tecrübe: Fidan Süt

Geleneksel lezzetleri sofralarımızla buluşturan Fidan Süt Ürünleri yeni sezon Tulum Peynirlerini damak tadımıza sunuyor.


Konu ile ilgili açıklama yapan Mustafa Fidanboy: "Tulum peyniri üretimi bilgi ve tecrübe ister. Tulum peynirine lezzetini veren işçiliğin yanı sıra üretimde kullanılan süttür. Biz bölge olarak süt bakımından münbit topraklarda yaşamaktayız. Mamüllerimizde Toros Dağları'nın zirvelerinde bulunan yaylalardaki kekik, ardıç, yaban yoncası, çiğdem, papatya, kuzu kulağı, yemlik ve gelincik gibi otlarla beslenen inek, koyun ve keçi sütleri kullanılır. Doğal ve helal sertifikasına sahip şirden mayası kullanılarak üretim yapılır.

Tulum peynirine lezzetini veren diğer bir husus ise saklama yani dinlendirme ve olgunlaştırma koşullarıdır. Üretimini yaptığımız tulum peynirleri üç aydan daha fazla sürelerde uygun koşullarda olgunlaştırıldıktan sonra sunulmaktadır. Bu şartların sağlanması üretici firmaya ekstra maliyete sebep olması ile birlikte tulum peynirinde kurumadde ve protein değerini yükseltmektedir. Yani lezzetini ve kalitesini artırmaktadır. Daha açık anlatmak gerekirse daha çok süt kullanılarak daha az peynir üretimi sağlanır. Biz firma olarak uygun olgunlaştırma koşullarına ve maliyetlerine katlanarak kalitemizden ödün vermeden üretim yapmaktayız. Geleneksel tulum peynirin yanı sıra yirmi yıllık tescilli markamız olan "Fidan Divle" tulum peynirlerinin de halkımıza arz ediyoruz.

Tulum peynirlerinin lezzetinden bahsetmişken bir hususu daha dile getirmek gerekir. Tulum peyniri özellikle bu aylarda sağlanan sütten yapıldığı taktirde lezzet olarak bir üst sınıfa çıkmaktadır. Bu konuda kırk yıllık tecrübemizi ve kalitemizi ortaya koyarak üretim yapmaktayız.

Tulum peyniri üretiminde iddialı olduğumuz üzere diğer ürünlerimiz olan kaymak, tereyağı, kaşar peyniri, lor peyniri, beyaz peynir, yoğurt ve ayranı da halkımızın damak tadına sunuyoruz.

Fidan Süt'e Fabrika Satış Mağazalarımız olan; Pirireis Mahallesi 1344. Sokaktaki, Belediye Karşısı'ndaki, Belediye İşhanı Karşısı'ndaki işyerlerimizden ulaşabileceğiniz gibi www.fidansut.com üzerinden Türkiye'nin her yerinden online sipariş verebilirsiniz. Karaman Merkez'deki müşterilerimiz ise isterlerse whatsapp üzerinden sipariş verebilirler. Yüz TL üzeri siparişlerini evlerine kadar teslim ediyoruz." dedi.

Fidan Süt Whatsapp Sipariş Hattı: 0543 213 04 79

Okunma : 13203
Foto galeri
atsepete
guney sigorta
seç
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9367 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6945 Asayiş
Kiraz bahçelerini kar vurdu
24 Mayıs 2020 Okunma: 4686 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın