Karamandan.com

Karamandan.com

24 Ocak 2021 Pazar
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünün KOP Üreten Gençlik Atölyelerinin açılışı yapıldı.
Kategori : Eğitim
25 Kasım 2020 17:20
 
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünün KOP Üreten Gençlik Atölyelerinin açılışı yapıldı.

KOPSOGEP Mali Destek Programı aracılığıyla hazırlanan “KOP Üreten Gençlik Atölyeleri”nin açılışı Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesinde yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Kültür, Turizm Müdürü Burhan Yemiş’in açılışını yaptığı “Teknoloji ve Masaüstü Yayıncılık Atölyeleri” açılış programında salgın sebebiyle sınırlı sayıda katılımcı yer aldı.

Açılış öncesi projeyle ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan “KOP Bölge Kalkınma İdaresinin SOGEP Mali Destek Programı çerçevesinde projelendirilen çalışma ile gençlerimizin fikir ve hayalleri atölyelerimizde hayat bulacak. Teknoloji kullanımı ile masaüstü yayıncılığın bir arada yer alması ile üretim odaklı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Okuyan, düşünen, uygulayan ve sonuca ulaşan gençlerimizin desteklenmesi ve teşvik edilmesi için güzel bir imkân hazırlandı.

Bu süreçte çevrim içi eğitimlerle başlangıç yapılsa da atölyelerimiz inşallah salgının etkilerinin azalmasıyla birlikte çok sayıda öğrencimize teknoloji ve yayıncılık alanında hizmet verecek. Atölyelerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyor, destekleri sebebiyle KOP Bölge Kalkınma İdaresine teşekkür ediyorum.” dedi. 

Proje doğrultusunda; teknoloji okuryazarlığı, algoritma ve kod eğitimleri ile öğrencilerin teknolojiyi etkin kullanma, analitik düşünme, inovasyon ve problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik “Teknoloji Atölyesi” ile okul gazetesi, dergi ve katolog gibi yayınları masa başında bilgisayar destekli baskı ve yayına hazır hale getirme amacıyla grafik tasarım, baskı, dizgi, tasarım ve yayıncılık eğitimlerinin verileceği “Masaüstü Yayıncılık Atölyesi” Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesine kuruldu. 

Açılış sonrasında atölyelerde yapılan incelemelerin ardından program son buldu.

 

Okunma : 1402
Foto galeri
karaman


Yavuzlar iplik
guney sigorta
sağlam pen
Gündem haberleri
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 124668 Gündem
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 29976 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 24613 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın