Karamandan.com

Karamandan.com

13 Temmuz 2020 Pazartesi
karaman

Karaman'da Eğitime Destek Geri Dönüşümle Sağlanacak
Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San.
Kategori : Eğitim
03 Haziran 2020 17:33
 
Karaman'da Eğitime Destek Geri Dönüşümle Sağlanacak

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi arasında ücretsiz ders kitaplarıyla öğretmen kılavuz kitaplarının okullardan toplanarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi arasında karşılıklı işbirliği ile ortak anlayışı teşvik etmek, geliştirmek ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenciler tarafından kullanılan ücretsiz ders kitaplarıyla öğretmen kılavuz kitaplarının okullardan toplanarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Yunus Emre Kültür Vakfı Genel Müdürü Mehmet Emin Uyan katıldı.

İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, imzalanan protokolle okullarda bulunan ve kullanım süresi dolan ücretsiz ders kitaplarının Yunus Emre Geri Dönüşüm Özel Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şirketi tarafından ücret karşılığında toplanacağını ifade ederek bu ücretin okul aile birliği hesaplarına aktarılacağını söyledi. Çalışkan, "Ülke kaynaklarının daha verimli ve tasarruflu kullanımı bakımından geri dönüşüm bizim için önemlidir. Pandemi sürecinde geri dönüşümle ülke ekonomisine katkı sağlayabilirsek mutlu oluruz. Bu sebeple imzalanan protokol hayırlara vesile olacaktır" diye konuştu.

Yunus Emre Kültür Vakfı Genel Müdürü Mehmet Emin Uyan, geri dönüşümle eğitime destek vereceklerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek imzalanacak protokolün ilimiz eğitimi için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program, imzaların atılması ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.
 

Okunma : 1094
Foto galeri
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 12322 Asayiş
DEVLET KARAMAN'DA KONUT VE TAŞIT SATACAK ARAZİ KİRAYA VERECEK
09 Temmuz 2020 Okunma: 6917 Ekonomi
81 ilin atık sularında koronavirüse bakıldı! Karaman'da durum ne?
10 Temmuz 2020 Okunma: 5426 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın