Anadolu'nun Anaları | Karamandan.com - Karaman Haber

Anadolu'nun Anaları | Karamandan.com - Karaman Haber

30 Ekim 2020 Cuma
Anadolu'nun Anaları

Feylesof Rıza

Anadolu'nun geçmiş ve gelecek tarihini analar yazdı.

Anadolu'nun bereketli topraklarını üretime dönüştüren annelerimiz. Geçmişten günümüze bu topraklarda yaşayan tüm halkların hikâyelerini yazan ve unutulmasını engelleyen analarımız. Bugünlerde yeniden bir hikâye yazmaya başladılar ve unutulmazlar arasına girecekler...

Coğrafyamızda son yüzyılda, toplumun üzerinde siyasî ve ekonomik baskı kurup, toplumun düşünce kodları ile oynayıp, kitle toplumuna dönüştürmeye çalışan beyazlar ve onların maşaları, bu toprağın bereketini ve annelerini unutuyorlar.

Dünyayı yöneten beyazlar, toplumların farklı  ......izm hareketleri ve düşünce kodları ile kitle kültürünü yaşatmaktalar ve bu sayede istedikleri hareketleri her coğrafyada uygulamaya koymaktalar. Fakat "Anadolu aklının" duraklama döneminde olmasına rağmen, hala üretken bir felsefesinin olduğunun farkına bir türlü varamıyorlar.

Bunun en güzel örneğini Diyarbakır Anneleri vermekteler. Siyasî ve ekonomik hareketlerden uzak, tamamen analık duygularının üretkenliği ile bir siyasî partinin önünde nöbete başlamışlardır. Bu nöbet ki 40 yıl yüreklerinde saklı tuttukları evlât kavramının haklı isyanını haykırıyor.

Fakat görünen o ki yeteri desteği alamadılar. Peki, neden yeterli desteği alamıyorlar? Neden sahipsizler.....  

Soruları artırmak mümkün.

Destek mefhumunun galiba birilerine anlatılması lâzım. Aman yanılmayın! Ben de sanatçılar vb . kesimler neden destek vermiyor demeyeceğim

Ben sanatçı ( ne sanatı yapıyorlar o da muamma ama neyse) vb kesimler neden destek vermiyor? Diyen sağ aktivistler ve yaşamın güzelliğine yamanmış kendini sağ entellektüel  zanneden  garibanlara seslenmek istiyorum.

Dünyanın her yerindeki olaylara destek için namaz sonrası mitingler, basın açıklamaları ve konvoylar yapan uyuşuk islamcı ve ülkücü STK lar neden susuyorsunuz? Neden kendinize bağlı size göre entellektüel kitle toplumunu harekete geçirmiyorsunuz? Neden basında destek açıklamalarınız yok.  Neden Diyarbakır yollarına düşüp "ANALARIMIZIN" yanında yer almıyorsunuz. 

Çünkü siz seküler kültür iktidarının desteklemediği hiç bir olayda yer almazsınız ya da desteklenmediğiniz hiçbir harekete cesaret edemezsiniz...  Çok Yazık. Bu nedenle siz karşı görüşünüzün desteklemediği hiçbir şeye başlamaz, başlayamazsınız. Sizler ancak ekran karşısında, karşı taraf neden destek vermiyor polemiğine girersiniz.

Samimî değilsiniz ve ne yazık ki millete hizmetten uzaklaştınız, dünyevi bir yaşam tarzını terk edip reklamsız (!) hizmet vermiyorsunuz. Kitlenize ve oluşturduğunuzu zannetiğiniz kültüre bile acımayan sizler ANALARIMIZA mı? acıyacaksınız.

Zavallılar... Zavallılar...

Bin yıl sonra Anadolu'nun özgürleşmesi yeniden Doğudan başlıyor. Analarım siz ayakta kalmaya devam edin yürekli insanların duaları sizlerle olacak.
 

Okunma : 1990