Karamandan.com

Karamandan.com

26 Kasım 2020 Perşembe
Anavatan Partisi 3. Olağan Kongresi’nde tek aday Genel Başkan İbrahim Çelebi
Anavatan Partisi’nin 3’üncü Olağan Kongresi korona virüs önlemleri kapsamında Ankara’da başladı.
Kategori : Gündem
25 Ekim 2020 15:30
 
Anavatan Partisi 3. Olağan Kongresi’nde tek aday Genel Başkan İbrahim Çelebi
karaman

Anavatan Partisi’nin 3’üncü Olağan Kongresi korona virüs önlemleri kapsamında Ankara’da başladı. Kongrede Genel Başkan İbrahim Çelebi tek aday olarak seçimlere giriyor.

Mamak Belediyesi 75. Yıl Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen Anavatan Partisi 3. Olağan Kongresi’ne parti yönetim teşkilatının yanı sıra, pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda partili katıldı. Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, “Ülkemiz dış politikada, ekonomik alanda büyük bir çıkmaza sürüklenmek istenmektedir.

Devletimiz tüm bu girişimleri bertaraf edecek güçtedir. Büyük önderimiz Atatürk’ün dediği gibi ‘bize ihtiyaç olan bir dönemde vazifeye atılmak için içinde bulunduğumuz vaziyetin imkan ve şeraitini düşünemeyiz.’ İmkanlarımız eksik olabilir ama imanımız tamdır. Rabbime şükürler olsun ki, bu davaya gönül vermiş dostlarımızın da desteği ile türlü zorluklara göğüs gererek yaşattığımız partimizin fetret devrinin son dönemecine girmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

"Bu kongre tarihi bir dönüm noktası olacak"
Anavatan Partisi’nin eski günlerine döneceğini ve bu kapsamda 3. Olağan Kongre’nin bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Çelebi, “Bugün idrak etmekte olduğumuz bu kongre, tarihi bir dönüm noktası olacak. Bugünden sonra tarihi önemi çok daha büyük olan görev ve sorumluluklarla karşı karşıya olacağız. Bu kongre sonrasında Türkiye’mizi, Cumhuriyeti’mizin 100’üncü, partimizin 40’ıncı yıldönümü olan 2023 yılına taşıyacak siyasi vizyonumuzu ortaya koyacağız.

Davamızın yol haritasını yeniden belirleyecek, bizimle omuz omuza çalışacak, yüreğini, emeğini ortaya koyacak kadrolarımızla el ele vereceğiz. Bugün burada, Anavatan Partisi’nin tarihini yeniden yazacağız. Bugün burada Türkiye’mizde özlenen ehil, ahlaklı ve temiz siyaset dönemini yeniden başlatacağız” şeklinde konuştu.
3. Olağan Kongre’de genel başkanlık için tek aday mevcut Genel Başkan İbrahim Çelebi oldu.

Karaman Haber - Kaynak : IHA

Okunma : 322
Yavuzlar iplik
sağlam pen
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da Genç Kadın Banyoda Ölü Bulundu!
25 Kasım 2020 Okunma: 11162 Asayiş
Karaman'da kar ve yağmur yağışı bekleniyor
24 Kasım 2020 Okunma: 9144 Karaman Hava Durumu
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
24 Kasım 2020 Okunma: 6683 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın