Karamandan.com

Karamandan.com

26 Kasım 2020 Perşembe
Balsa Ağacı Özellikleri
Yapraklı ağaçlardan farklı olarak balsa ağacı kolay işlenen bir ağaç türüdür.
Kategori : Gündem
26 Ekim 2020 17:21
 
Balsa Ağacı Özellikleri
karaman

Yapraklı ağaçlardan farklı olarak balsa ağacı kolay işlenen bir ağaç türüdür. Kolay işlenebilen bir ağaç türü olması el yapımı uçak maketleri başta olmak üzere tercih edilmektedir. Balsanın kolay işlenebilen bir ağaç türü olması kullanım rahatlığı sağlamasının yanında ağacı işlerken dikkatli olmak gerekmektedir.

Kolay işlenmesi nedeniyle maket bıçağı ya da kesici aletlerden kaynaklı sorunlara neden olabilir. Balsanın maket bıçağı bile kolaylıkla kesilebilmesi en önemli özelliğidir. Bu ağacın ve bu ağacı kullanmanın dezavantajlı yani vida ya da çivi tutmamasıdır. Balsanın yetişme bölgesi Orta Amerika ve Güney Amerika yağmur ormanlarıdır. Yağışlı ve sıcak iklimin ağaç türü olan balsanın yetişmesi için en uygun iklim Ekvator iklimidir.

Balsa Çıtaları

Kolay işlenebilen balsanın çıtaları olan balsa çıtaları kişilerin hobi aktivitelerinde sıklıkla kullandıkları bir malzemedir. Maket ev, maket uçak, gemi maketi yapımında bu çıtalar tercih edilmektedir. Üniversitelerin tasarım bölümleri ve okulların etkinlik derslerinde de bu çıtaların kullanım alanı bulunmaktadır.  Farklı ebatlarda ve farklı ölçülerde olan çıtalara https://www.guvensanat.com/cita linkinden ulaşılabilir ve sipariş verilebilir.

Okunma : 257
guney sigorta
karaman


Yavuzlar iplik
sağlam pen
Gündem haberleri
Karaman'da Genç Kadın Banyoda Ölü Bulundu!
25 Kasım 2020 Okunma: 11071 Asayiş
Karaman'da kar ve yağmur yağışı bekleniyor
24 Kasım 2020 Okunma: 9139 Karaman Hava Durumu
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
24 Kasım 2020 Okunma: 6675 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın