Karamandan.com

Karamandan.com

24 Ocak 2021 Pazar
Bayram: Davutoğlu 76 milyon dolarlık israf yaptı
Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Eğiste viyadüğünde harcanan para ile Karaman ve Konya'nın tüm su projelerini tamamlanabileceğini söyledi.
Kategori : Gündem
09 Ocak 2021 17:24
 
Bayram: Davutoğlu 76 milyon dolarlık israf yaptı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Eğiste viyadüğünde harcanan para ile Karaman ve Konya'nın tüm su projelerini tamamlanabileceğini söyledi.

Başkan Bayram konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında," Keşke eski Başbakan Sn. Ahmet Davutoğlu çiftçimizin bir damla suya muhtaç olduğu zamanda  memleketine bir hediye olsun mantığıyla  ticari önemi çok düşük olan, mevcut yolu 4 km kısaltacak  proje yerine, 29 Aralık 2016 tarihinde yapım çalışmalarına başlanılarak, 229 milyon 472 bin 975 TL  bugünkü rakamlarla 76 milyon dolar sözleşme bedelli Eğiste Viyadüğüne yapımına harcanan miktar ve enerji, KOP projesi adıyla bilinen su projesine aktarılsaydı.

55 katlı bina yüksekliğinde 165 metre, Dünyanın en yüksek ikinci viyadüğü olan Eğiste viyadüğünü yapıyoruz sevinci yaşama yerine, suyun ne kadar önemli olduğu, kuraklığın had safhada  yaşandığı günlerde Göksuyu, Kara suyu Karaman’ın, Konya'nın kıraç topraklarını su ile buluşturmak için başlanan projeleri tamamlamanın sevincini yaşasaydık. Sn. Davutoğlu'nun memleket sevdasıyla başlattığı bu viyadük ve bağlantı yolunun yapılması suyla kıyaslanınca israf sözcüğü ön plana çıkıyor.

Yola karşı değiliz yapılsın elbet hatta en iyileri yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Yapanlardan Allah razı olsun. Ama mevcut bölgeye, Eğiste deresini bilenler  bilir eski yolun 100 katı güzelliğinde yol yapıldı ve eskiyi bilenler gururla bu yeni yolun güzelliğini anlatırken, benim şahsi düşüncem güç bende diyerek Sn. Davutoğlu tarafından Karaman ve Konya’nın tüm su projelerini tamamlayacak bir maliyetin bu projede israf edilmesi.

Bizim bölgemizin Konya ve Karaman için birinci önceliği önce üretim sonra konfor, önce üretim sonra turizm." ifadelerini kullandı.

 

Okunma : 10473
guney sigorta
Yavuzlar iplik
karaman


sağlam pen
Gündem haberleri
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 124682 Gündem
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 29980 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 24620 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın