Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
KMÜ Rektörü Akgül’ün Ramazan Bayramı Mesajı 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof.
Kategori : Gündem
22 Mayıs 2020 12:19
 
KMÜ Rektörü Akgül’ün Ramazan Bayramı Mesajı 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Ramazan ayının verdiği huzur ile geçirdiğimiz bir aylık sürecin ardından hep birlikte bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ruhumuzun tazelendiği, sevgi, saygı, kardeşlik ve yardımseverlik gibi kavramların her yıl yeniden anlam bulduğu Ramazan ayını bu yıl da bize sunduğu maddi ve manevi güzelliklerle birlikte uğurluyoruz. 

İçinde bulunduğumuz salgın süreci nedeniyle geçtiğimiz yıllara göre daha temkinli yaşadığımız Ramazan ayında sevdiklerimizle birlikte aynı iftar sofralarında buluşamasak da ülke olarak gönüllerimiz bir oldu ve bu maneviyatı her birimiz kendi evlerimizde yaşadık. Aileler olarak bir arada olmanın, paylaşmanın ve aynı sofranın etrafında toplanmanın bile ne derece kıymetli olduğunu yakinen idrak ettik. 

Her şeye rağmen Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirerek ve milletçe evlerimizde dahi birbirimize kenetlenerek bayram sevincine erişmiş olduk. Sağlıkla ve inançla geçirdiğimiz her anın kıymetini bilerek, sabrın ve iyilikte bulunmanın önemini daha iyi kavrayarak geçirdiğimiz bu ayın ardından edindiğimiz manevi duyguların tüm yaşantımıza tesir etmesi, gelecek yıl daha sağlıklı ve huzur dolu bir Ramazan’a erişmek en büyük temennimizdir. 

Bu vesileyle, İslam coğrafyasının en büyük sevinçlerinden olan Ramazan Bayramının tüm dünyaya huzur, bereket ve güzellikler getirmesini diliyor; başta üniversitemiz mensupları olmak üzere Karamanlı hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Okunma : 1207
guney sigorta
atsepete
seç
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9389 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6972 Asayiş
Kiraz bahçelerini kar vurdu
24 Mayıs 2020 Okunma: 4704 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın