Karamandan.com

Karamandan.com

17 Ocak 2021 Pazar
Karaman'da Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Görüşüldü
Karaman'da yaklaşan kış mevsimine yönelik alınacak trafik tedbirlerinin görüşüldüğü toplantı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında yapıldı.
Kategori : Gündem
25 Kasım 2020 08:56
 
Karaman'da Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Görüşüldü

Karaman'da yaklaşan kış mevsimine yönelik alınacak trafik tedbirlerinin görüşüldüğü toplantı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında yapıldı.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesini sağlamak amacıyla trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklarında dikkate alındığı ve kış mevsiminde alınacak trafik tedbirlerin anlatıldığı toplantıda; sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Karayolları 33. Şube Şefliği tarafından kış mevsimine yönelik yaptıkları hazırlıklarla ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.

Sunumların ardından bir konuşma yapan Vali Mehmet Alpaslan Işık, yaklaşan kış mevsimiyle birlikte il genelinde yaşanabilecek olumsuzlukların yerinde ve zamanında çözüme kavuşturulması için ilgili kurumların birbirleriyle sürekli iletişim halinde bulunması ve koordinasyonun sağlanması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

Zorlu kış şartlarında vatandaşlarımızın emniyetli ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için gereken tüm tedbirlerin alınması konusunda ilgili kurumlara talimat veren Vali Işık, vatandaşlarımızın da kendi emniyet ve güvenlikleri için başta emniyet kemeri olmak üzere trafik kurallarına uymalarını ve mevcut kış şartlarına göre araçlarının bakımlarını ve hazırlıklarını tamamlamalarını istedi.

Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında ilgili kurum amirlerinin katılımlarıyla Valilikte gerçekleştirilen toplantı, görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

Okunma : 991
Foto galeri
sağlam pen
karaman


guney sigorta
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21787 Ekonomi
Karaman’da dev operasyon: 34 gözaltı
16 Ocak 2021 Okunma: 8629 Asayiş
Türkiye’nin en yükseği olacak! Antalya - Konya Karaman’ı Bağlayacak
16 Ocak 2021 Okunma: 6428 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın