Karamandan.com

Karamandan.com

26 Kasım 2020 Perşembe
Karaman'da Koronanın Son Durumu Nedir?
Karaman’da koronavirüs vaka, ölü ve tedavi edilen hasta sayısı kaç?.
Kategori : Gündem
12 Ekim 2020 15:55
 
Karaman'da Koronanın Son Durumu Nedir?
karaman

Karaman’da koronavirüs vaka, ölü ve tedavi edilen hasta sayısı kaç?... Karaman’da koronavirüs vaka sayısı kaç? Ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs için vatandaşlar Karaman vaka ölüm tedavi sayısını merak ediyor. Peki Karaman koronavirüs hasta sayısı kaç tane? İşte detaylar…

Korona vakalarının yoğun bir şekilde artması üzerine bir ay önce Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Poliklinik sorumlusu Dr. Ali Avcı ile röportaj yaparak yayınladığımız haberle konuya dikkat çekmiş ve herkesin dikkatli olması gerektiğini vurgulamıştık. O gün günde 800 kişiyi aşan başvurularla hastane kaldıramaz hale gelmiş, her gün 150-200 Covid vakası kayıtlara geçiyordu. Hemen hergün selalar okunuyor 5-10 kişi bu virüsten yaşamını yitiriyordu.

Yapılan haberler ve uyarılar yanısıra Karaman Valiliğinin aldığı önemli tedbirler sayesinde vatandaşın konuya olan özeni artırıldı. Şu anda neredeyse maskesiz kimseyi sokakta göremiyorsunuz. Parkta oynayan çocuklar bile maskelerini çıkarmıyorlar. Karaman başardı ve vaka sayılarını ciddi oranda düşürdü.

Bir ay önce Türkiye'de günlük vaka sayısında 5 milyonluk illerle yarışan Karaman bugün normal seviyeye düşmüş durumda. Alınan son bilgilere göre bu günlerde Karaman'da hastaneye başvuran kişi sayısı günlük yaklaşık 150 kişiye kadar düştü. Bu kişilerden 20-30 kadarına corona tanısı konuluyor. Bu süreçte tedavi edilen hasta oranı yükseldi ve ölüm oranı da düştü.

 REHAVETE KAPILMAYIN TEHLİKE GEÇMEDİ! 

Görüştüğümüz yetkililer Karaman'ın ciddi tehdidi henüz atlatmadığını alınan tedbirlerin gevşemesi durumunda 2 haftada aynı seviyeye dönüp sıkıntıları yaşayacağımızı söylüyor. Hastane'de hem kapasite hem de yoğunluk anlamında zor günler geçirildiğini ifade eden doktorlar önümüzdeki ay başından itibaren havaların soğuyacağını dolayısı ile virüsün yayılma hızının ciddi oranda artacağını öngördükleri için soğuk havalara kadar tehdidin minimuma indirilmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.

KARAMAN VİRÜSLE MÜCADELEDE CİDDİ YOL ALDI EMEKLERİN ZAYİ OLMAMASI İÇİN MASKE-MESEFA-TEMİZLİK KURALINA UYMAYA DEVAM EDELİM. ETMEYENLERİ UYARALIM.

  

Okunma : 13520
Foto galeri
karaman


sağlam pen
guney sigorta
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karaman'da Genç Kadın Banyoda Ölü Bulundu!
25 Kasım 2020 Okunma: 11109 Asayiş
Karaman'da kar ve yağmur yağışı bekleniyor
24 Kasım 2020 Okunma: 9140 Karaman Hava Durumu
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
24 Kasım 2020 Okunma: 6676 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın