Karamandan.com

Karamandan.com

26 Kasım 2020 Perşembe
Karaman'ın AVM'lerinde Son Durum Ne?
Karaman'da kapanma aşamasındaki Karaman Makro AVM ve açılması beklenen Karaman Park AVM'de son durum ne?.
Kategori : Gündem
10 Ekim 2020 14:07
 
Karaman'ın AVM'lerinde Son Durum Ne?
karaman

Karaman'da kapanma aşamasındaki Karaman Makro AVM ve açılması beklenen Karaman Park AVM'de son durum ne?...

Bir il olmasına rağmen hala büyük bir alışveriş merkezine sahip olamadı. Bugünlerde bir çok okurumuz bize yazarak Makro'nun akıbetini ve Park AVM'nin ne zaman açılacağını soruyor. Konuyu araştırıp sizlere aktarıyoruz.

MAKRO AVM'DE SON DURUM

Türkiye genelinde pek çok şubesi bulunan market devi Makro Marketin Karaman Şubesine kayyum atanmıştı. Yaşadığı mali sıkıntı sonrası mahkemeden konkordato talebinde bulunan Ankara Makro Market toplamda 220 milyon lira alacağı olan 9 banka ile masaya oturdu. Anlaşmaya göre Makro'nun Türkiye genelinde, aralarında 5 AVM'nin de yer aldığı 115 gayrimenkulü bankalara geçti. Şirket, 3 yıl içinde borçlarını ödemesi durumunda, söz konusu gayrimenkullerini geri alabilecekti. 

MAKRONUN ARAZİLERİ SATILACAK

Toplam 600 milyon TL seviyesinde borcu bulunan, Türkiye genelindeki 253 mağazası Makro ve Uyum markası ile faaliyet gösteren Makro Market A.Ş. 20 Ekim 2020 tarihinde mahkemesi görülecek. Mahkeme kararına göre Karaman Makro AVM'nin akıbeti belli olacak. Şu anda avmnin arazilerine 55 milyon TL teklif veren yerli firmaların olduğu biliniyor. Arsa değerinin yüksek olması nedeniyle Makro'nun satışa karşı çıktığı alınan bilgiler arasında. Şu anda Makro AVM'de sadece Ulusal zincir mağaza Tekzen ve yerli mobilya mağazası Türkmenler Mobilya ile Makro Aile Çay Bahçesi aktif faaliyetlerine devam ediyor. Haricindeki mağazalar ve YHM market kapanmış durumda. 

PARK AVM'DE SON DURUM

Kovid-19 salgını nedeniyle açılışı ileri bir tarihe ertelenen Park Karaman AVM, yıl sonundan önce Karamanlılarla buluşmayı planlıyor.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle uyulan tedbirlerle AVM’nin belirlenen ilk açılış tarihi ertelenmişti. Hem çalışanların hem de Karaman halkının sağlığı düşünülerek verilen bu kararda sürecin iyiye gitmesiyle heyecanlı bekleyişin sonuna geliniyor. 100’e yakın farklı mağazayla birlikte Dünya markalarının yer alacağı Park Karaman’da  mağazaların hazırlık sürecini tamamladığı ve Park Karaman AVM'nin önümüzdeki ay içeriisnde açılması bekleniyor. Kentin en önemli lokasyonlarından biri olan otogar kavşağında yer alan AVM’nin bölge ekonomisine büyük bir katkı sağlaması bekleniyor.

PARK KARAMAN AVM'DE HANGİ MARKALAR OLACAK?

Park Karaman AVM'de yer alacak markalar ve mağazalarının açılacağı kat planları da belli oldu. Belirlenen planlamaya göre Park Karaman AVM'de marka mağazaları şu şekilde yer alacak:

İnoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen Park Karaman AVM eğlence, alışveriş, sinema gibi sektörleri ve birçok lezzeti bünyesinde bulundururken, şehre ve şehir yaşantısına farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

 

Okunma : 17652
Foto galeri
guney sigorta
Yavuzlar iplik
sağlam pen
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da Genç Kadın Banyoda Ölü Bulundu!
25 Kasım 2020 Okunma: 10768 Asayiş
Karaman'da kar ve yağmur yağışı bekleniyor
24 Kasım 2020 Okunma: 9105 Karaman Hava Durumu
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
24 Kasım 2020 Okunma: 6639 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın