Karamandan.com

Karamandan.com

26 Kasım 2020 Perşembe
Karaman'ın tarihi güzelliklerinde satranç var
Türkiye Satranç Federasyonu Karaman Temsilciği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Karaman’ın tarihi güzelliklerinde satranç oynuyor.
Kategori : Gündem
26 Ekim 2020 10:05
 
Karaman'ın tarihi güzelliklerinde satranç var
karaman

Türkiye Satranç Federasyonu Karaman Temsilciği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Karaman’ın tarihi güzelliklerinde satranç oynuyor.

Türkiye Satranç Federasyonu Karaman Temsilciği, kültür ve satranç sporunu birleştirerek güzel bir etkinliğe imza attı. Karaman’ın tarihi güzelliklerinde satranç oynayanlar hamleleri bu hafta Cumhuriyet için yapıyor.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TSF Karaman İl Temsilciliği tarafından “Satranç Tarih ile Buluşuyor” projesi kapsamında Karaman’ın tarihi alanlarında satranç turnuvaları düzenlendi.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında “Geçmişten Geleceğe Hamle Yapıyoruz” sloganıyla hayata geçirdiği “Satranç Tarih ile Buluşuyor” projesine Karaman’dan yoğun katılım sağlandı.

24 Ekim tarihinden itibaren satranç severlerin Karaman’ın tarihi mekanlarında buluştuğu etkinlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek mini turnuvalar düzenledi. 

Etkinlikler kapsamında ise Taşkale Manazan Mağaraları, Tahıl Ambarları, İncesu Mağarası, Divle(Obruk)Mağarası, Tartan Konağı, Hürrem Dayı Evi, Fisandon Camii, Çeşmeli Kilise, Binbir Kilise, Kent Müzesi, Karaman Müzesi, Karaman Kalesi ve Hatuniye Medresesi alanlarında satranç severler satranç oynandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı spor, kültür, sanat, tarih ve turizmi bir araya getiren özel proje, 1 Kasım Pazar gününe kadar Karaman’ın farklı tarihi alanlarında devam edecek.

 

Okunma : 1039
Foto galeri
karaman


Yavuzlar iplik
guney sigorta
sağlam pen
Gündem haberleri
Karaman'da Genç Kadın Banyoda Ölü Bulundu!
25 Kasım 2020 Okunma: 11157 Asayiş
Karaman'da kar ve yağmur yağışı bekleniyor
24 Kasım 2020 Okunma: 9144 Karaman Hava Durumu
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
24 Kasım 2020 Okunma: 6683 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın