Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2021 Cumartesi
Koronavirüsden Ölen Karamanlı Defnedilecek
Hollanda’da Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Hemşerimiz, Karaman’ın Pınarbaşı Köyü’nde Defnedilecek.
Kategori : Gündem
22 Mart 2020 21:26
 
Koronavirüsden Ölen Karamanlı Defnedilecek

Hollanda’da Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Hemşerimiz, Karaman’ın Pınarbaşı Köyü’nde Defnedilecek.

ÖZEL HABER: Mehmet Ali Topcu
UTRECHT/HOLLANDA

Aslen Karaman'a bağlı Pınarbaşı köyünden olan, uzun yıllardır Utrecht kentinde yaşayan Hüseyin Çetin (82) adlı hemşerimizin cenazesinin önümüzdeki hafta getirileceği açıklandı.  Cenazenin, Karaman’ın Pınarbaşı köyüne getirilip, ikiz kardeşinin yanına defnedileceği öğrenildi.

1964'te Hollanda'ya gelen ve 19 Mart Perşembe günü Koronavirüs nedeniyle vefat eden Hüseyin Çetin’in oğlu Muharrem Çetin, şu açıklamalarda bulundu:

“Babam Hüseyin Çetin’in cenazesinin Anavatana nakli konusunda başta Ak Parti İstanbul milletvekili Zafer SIRAKAYA, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah EREN, Başkan Yardımcısı Abdulhadi TURUS, Büyükelçimiz Şaban Dişli, Amsterdam Başkonsolosumuz Engin Arıkan, Deventer Başkonsolosu Tuna Yücel-Modrak başta olmak üzere Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) yetkilileri ve emeği geçen her bireye ailem ve Hollanda’daki Türk Vatandaşları adına sonsuz teşekkürlerimi iletirim.”

“Şahsım, annem, kız kardeşim, eniştem evde karantinada iken, HDV’nin cenaze fonu görevlilerinin özverili bir şekilde bizimle ilgilenmesi dertlerimize biraz olsun derman oldu. Akabinde, YTB Başkanı Abdullah Eren, Başkan Yardımcısı Abdulhadi TURUS ve Amsterdam Başkonsolosumuz Engin Arıkan Beyin telefonla arayıp ailemize başsağlığı dilemesi bizleri hem şaşırttı hem de burada yalnız olmadığımızı hissettirdi. Devlet adamlarımızın sözleriyle teselli bulduk. Ellerinden geleni fazlasıyla yaptıklarına şahidiz. Her zaman bir telefon kadar yakın olduklarını söylemeleri bizleri gururlandırdı, acımıza merhem oldu. Şunu söylemeden geçemeyeceğim: Vatanına milletine ve vatandaşına nerede olurlarsa olsun sahip çıkan vatan evlatlarının varlığıTürkiyemisin büyüklüğünü bir defa daha ortaya koydu... 

Göğsüm gururla bir kez daha kabardı. Annem İsmahan Çetin, kız kardeşim Refika Emre Çetin ve diğer aile fertlerimiz adına saygı ve minnettarlığımızı bildirmeyi teşekkür etmeyi görev bilirim. Öte yandan babamın cenazesi yetişirse 24 Mart Salı günü Maastricht’ten, yetişmez ise 26 Mart Perşembe günü Amsterdam Schiphol Havaalanı’ndan Türkiye’ye getirilecek.”

Okunma : 113366
Foto galeri
sağlam pen
karaman


Yavuzlar iplik
guney sigorta
Gündem haberleri
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 117999 Gündem
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 29564 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 24137 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın