Karamandan.com

Karamandan.com

30 Ekim 2020 Cuma
Maden faciasının simge ismi Recep Gökçe, son yolculuğuna uğurlandı  
Karaman’da 6 yıl önce meydana gelen maden faciasının simge isimlerinden olan ve dün korona virüsten hayatını kaybeden Recep Gökçe, son yolculuğuna uğurlandı.
Kategori : Gündem
28 Eylül 2020 15:47
 
Maden faciasının simge ismi Recep Gökçe, son yolculuğuna uğurlandı  
karaman

Karaman’da 6 yıl önce meydana gelen maden faciasının simge isimlerinden olan ve dün korona virüsten hayatını kaybeden Recep Gökçe, son yolculuğuna uğurlandı.  

İlçeye bağlı Kazancı beldesi Gökçeler Mahallesi’nde Recep Gökçe için cenaze namazı kılındı. Mezarlık yakınındaki boş alanda kılınan cenaze namazına korona virüs tedbirleri nedeniyle sadece Gökçe’nin yakınları katıldı. 

Kılınan namazın ardından Recep Gökçe, maden faciasında hayatını kaybeden oğlu Tezcan Gökçe’nin mezarının yanına dualarla defnedildi. Recep Gökçe’nin cenazesi tedbirler kapsamında kepçeyle defnedildi. 

"Oğluma ağlarken kocam da bıraktı gitti beni"

Gökçe'nin aynı yaştaki eşi Ayşe Gökçe, karantinada olduğu için eşinin cenazesine katılamadı.

Evinin merdivenlerinden gazetecilerin başsağlığı dileklerini kabul eden Ayşe Gökçe, evde 3 gün hasta yatan eşini, oğlu Osman Gökçe'nin hastaneye götürdüğünü söyledi.

Eşine Konya'daki hastanede yaptırılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını ifade eden Gökçe, "Oğluma ağlarken kocam da bıraktı gitti beni, ne yapacağımı bilmiyorum." diyerek gözyaşı döktü.

- "Kayınpederim, şimdi çok sevdiği oğlunun yanına gitti"

Recep Gökçe'nin gelini ve maden faciasında hayatını kaybeden Tezcan Gökçe'nin eşi Ayşe Gökçe de kayınpederinin son 6 aydır hasta olduğunu belirterek, "Konya'da testleri pozitif çıkmış. Kayınvalidemin de testleri pozitif çıktı. Bizler de temaslı olduğumuz için evden çıkamıyoruz. O da evden ayrılamıyor. Kayınpederim, şimdi çok sevdiği oğlunun yanına gitti." diye konuştu.

Recep Gökçe'nin baldızı Hakime Yıldız da ablası Ayşe Gökçe'nin evden çıkamadığını vurgulayarak, "Ablam yalnız kaldı. Oğlunun ölümünden sonra tek dayanağı kocasıydı. Evden çıkamıyor virüsten dolayı. Merdivenlere ihtiyaçlarını bırakıyorum. Yanına çıkamıyorum. Acısına ortak olamıyorum. Şimdi o yalnız başına ne yapacak." ifadelerini kullandı.

Kamuoyu, Recep ve Ayşe Gökçe çiftini Ermenek'teki maden faciasının ardından tanıdı.

Kömür ocağında cansız bedenlerine ulaşılan 18 işçiden Tezcan Gökçe'nin annesi Ayşe ile babası Recep Gökçe, söyledikleri ve yaptıklarıyla adeta facianın simgesi haline gelmişti.

Anne Gökçe'nin, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?" demesi ve röportaj sırasında baba Gökçe'nin, "Gitti mi benim oğlan şimdi, saklamayın?" diye sorması ile yırtık ayakkabılarıyla cenaze törenine katılması herkesi duygulandırmıştı.

Okunma : 5085
Foto galeri
REKLAM
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Merhum kefeninin arasında not bıraktı
28 Ekim 2020 Okunma: 42967 Yaşam
Karaman Selçuklu Hastanesinde hayrete düşüren ameliyat
27 Ekim 2020 Okunma: 9155 Sağlık
Hizmet, Karaman çiftçisinin ayağına getirildi
28 Ekim 2020 Okunma: 7648 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın