Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 08 Nisan 2020  -  Saat : 18:27:27   Görüntülenme: 1541

-Devlet ücretsiz maske başvuru formu 2020! PTT ile ücretsiz maske kapınıza gelsin.

Ücretsiz maske başvuruları E-Devlet üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından sonra başladı. 

Her hafta her aileye 5 paket maske verilecek. PTT kargo evinizin kapısına kadar getirip size teslim edecek. E-Devlet ücretsiz maske başvuru formu doldurarak kendiniz ve aynı hanede bulunan aile bireyleriniz için 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla ücretsiz maske talebinde bulunabileceksiniz. E-Devlet'te yer alan ücretsiz maske başvuru formunu 3 katlı 5 adet cerrahi maske talebinde bulunabilirsiniz.

İşte adım adım ücretsiz maske başvuru formu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak. Duyuruda, "Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verilmişti. Ve o başvurular e-devlet üzerinden başladı. Ücretsiz maske başvuru formu doldurmak için aşağıdaki adımları tek tek ilerlemeniz gerekir.

Ücretsiz maske başvuruları yapan kişilere, 20-65 yaş arasındaki her vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanmıştı.

Önce T.C. Kimlik Numarası olan yere nüfus cüzdanınızda yer alan 11 haneli kimlik numaranızı girin. Daha sonra Ad ve Soyad alanındaki boşluklara başvuru sahibinin adını soyadını yazın.

Aile Bireyleri Bilgileri kısmında ise Ailenizden kişi ya da kişilerin T.C. Kimlik bilgilerini eklemek için sistemde yer alan linki kullanın.

Bu kısımda adres bilgileri yer alacak. İl, İlçe, Mahalle, Cadde/sokak bilgilerini doğru olarak yazın. Adresin eksik veya hatalı girilmesi durumunda siparişiniz teslim edilemeyeceğinden adresinizi tam ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir.

Eğer ailenizin adresini tam olarak girerseniz aile sayınıza göre paket gelecektir. Örneğin bir kişi için 1 paket maske gelecektir.
 

PTT maske siparişi başvurusu nasıl yapılır? 
-Devlet ücretsiz maske başvuru formu 2020! PTT ile ücretsiz maske kapınıza gelsin.