Karamandan.com

Karamandan.com

29 Eylül 2020 Salı
Servis şoförleri isyan etti; bizim haklarımızı kim savunacak?
Dünyayı kasıp kavuran pandemi en çok onları vurdu.
Kategori : Gündem
12 Ağustos 2020 16:38
 
Servis şoförleri isyan etti; bizim haklarımızı kim savunacak?
karaman

Dünyayı kasıp kavuran pandemi en çok onları vurdu. Okul servisçileri isyan etti ve "bizi kim savunacak" dedi.


Karamanoğlu Öğrenci Servisleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Dönmez Karamandan.com'a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Okulların açılması ertelenecek diye güdülen ekonomik kaygılar arasında servisçilerin hiç adı geçmiyor. Bütün tartışmalar genel olarak kırtasiye, özel okul ücretleri, çalışmadığı halde alınan ek ders ucretleri ve hatta milli gelir çerçevesinde dönerken 5 aydan beri işi tamamen kapanmış okul servis taşımacılığı konusunda tek kelime duymuyoruz.

Kapıda yatan araçların hepsi kredili, sigortası ödenecek, kablosu, bandrollü, muhasebe ücreti, muayene harcı ve daha bir çok ödeme mecburen yapılmaktadır. Korona sürecinde çogu esnaf aracını sattı. Servisçiler gelecegini bağladığı plakalarını tutuyor. Okullar açılınca servis ücretleri ne olacak, fiyatlar belli değil. Kapasite sayısı ne olacak, ne gibi önlemler alacağız. Bunu konuşalım. Bakanlıklarla, belediyelerle görüşme yapılsın. Bu camia bitti gemiler batıyor yapmayın yetkililer. 

Okulların açılmaması durumunda bu defa servis esnafı plakalarını yok pahasına satacak. Aksam sabah bir nesil kaybetmeyi tartışanlar neden vergi ödeyen ülkenin geleceğini taşıyan ve kaybolmak üzere olan okul servisi taşımacılığı yapan servisci kesiminin kaybolmasını önemsemiyor. 

İşin garibi yoneticilerimizden de ses yok. Devletin destek vermediği kimse kalmamışken unutulan bir kesim var. Bunu tartışmaya açacak hiç mi akıllı yetkili bir yönetici başkan çıkmayacak. Nerede bu yetkililer merak ediyorum. Çiftçiyi ziraat odası, tüccarı ticaret odası, sanayiciyi işadamları dernekleri savunuyor ya bizi kim savunacak?

Okunma : 5634
Foto galeri
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7732 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7243 Asayiş
Alt geçitte akıl almaz kaza
28 Eylül 2020 Okunma: 5873 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın