Karamandan.com

Karamandan.com

24 Ocak 2021 Pazar
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
Karaman'da bulunan ve Konya hatta Mersin'den bile şifa arayanların gelip su doldurduğu kaynak suyuna insanlar nankörlük ediyor.
Kategori : Gündem
24 Kasım 2020 12:03
 
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz

Karaman'da bulunan ve Konya hatta Mersin'den bile şifa arayanların gelip su doldurduğu kaynak suyuna insanlar nankörlük ediyor.

Karaman'dan, Mersin'den ve Konya'dan vatandaşlarımızın Şifalı Su olarak bildiği kaynak, insanlarına şifa dağıtmaya devam ederken insanların şifa aradığı yere nankörlüğü devam ediyor.

Karaman Güldere Köyüne bağlı, köyün güneyinde Silifke sınırında bulunan Elmalı Tepe denilen mevkide ki "Şifalı Su’’ya insan akını devam ediyor.

Anlatılanlara göre çaydanlıktaki kireci bile alan bu su, şifasıyla da böbrek hastalıkları başta olmak üzere mide, bağırsak rahatsızlıkları, değişik cilt rahatsızlıklarına da iyi geldiği öne sürülüyor.

Çeşmenin ve suyun ünüyle birlikte buraya il dışından da akın akın insanlar gelmeye devam ediyor.

Daha önce İl Özel İdaresi ve Karaman Belediyesinin katkıları ile bölgeye suyun daha iyi kullanılabilmesi için çeşme yapılmış. Özellikle yaz aylarında bu şifalı suyu değişik hastalıkların tedavisi için kullananlar yoğun olarak ziyaret etmektedirler. 

Yazın bir çok aile biraya çadır kurarak şifa ararken akın akın gelen insanlar bidonlarla evlerine su götürüyor. İnsanoğlunun güzel ülkemizin bir çok yerinde olduğu gibi doğaya ihanetini burada da görmem mümkün. Çeşmenin etrafında yçöp tenekeleri olmasına rağmen yerler plastik bidon atıkları, poşet atıkları gibi çöplerle dolu.

Bura kendi kendine kirlenmiyor. Burayı ziyaret edenlerin atıkları. İnsan sormadan edemiyor. İnsanoğlu şifa aradığı bir yere bu kadar nasıl nankör davranabiliyor.

 

Okunma : 7217
Foto galeri
Yavuzlar iplik
guney sigorta
karaman


sağlam pen
Gündem haberleri
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 124676 Gündem
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 29979 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 24619 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın