Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2021 Cumartesi
TORKU; Süt fabrikasında yaşanan skandalla alakamız yoktur
Çirkin olayı fırsat bilip yine Torku’ya saldırdılar: İnadına Yerli ve Milli.
Kategori : Gündem
05 Kasım 2020 16:28
 
TORKU; Süt fabrikasında yaşanan skandalla alakamız yoktur

Çirkin olayı fırsat bilip yine Torku’ya saldırdılar: İnadına Yerli ve Milli. En küçük fırsatı değerlendiren şer odakları yine Konya merkezli yaşanan talihsiz ve iğrenç bir videodan dolayı hemen Torku markasına saldırdı, ve karalayıcı paylaşımlar yaptı. Torku’dan ise “İnadına Yerli ve Milli” açıklaması geldi.

Konya’da bir süt fabrikasında süt kazanının içine girip banyo yapan şahıs görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştı. Tepkilerin çığ gibi büyüdüğü görüntülerle ilgili TORKU’nun adının da karalanmaya çalışılması üzerine TORKU’dan açıklama yapıldı.

Görüntülerin TORKU ve Konya Şeker ile hiçbir alakasının olmadığını vurgulayan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün internette dolaşıma giren, sadece gıda hijyeni yönetmeliği değil, vicdan ve ahlak ile de alakası olmayan videonun Konya'da bir süt toplama firmasında gerçekleşmesi sonucunda, Torku markamızın adının anılması nedeniyle açıklama gereği hasıl olmuştur.

Paylaşımlarda görülen söz konusu firma ile başta Torku olmak üzere hiçbir Konya Şeker iştirakinin geçmişte bir iş bağı veya ticari alışverişi olmadığı gibi, bundan sonra da kesinlikle olmayacaktır. Torku'nun bu firmadan süt aldığına dair iddialar tamamen asılsız ve gerçeği yansıtmamakta olup konuyla ilgili yargı makamları nezdinde hukuki girişimde bulunulmuştur.

Arkasında 900 bin çiftçi ortağıyla Konya Şeker’in bulunduğu "Torku Güvenilir Gıda Zinciri"nin iki temeli; sertifikalı çiftçilerden oluşan hammadde tedarik modelimiz ve yüksek teknolojinin kullanıldığı en üst düzeyde hijyenin sağlandığı Akıllı Üretim Tesisimiz ile siz değerli tüketicilerimize her aşamada titizlikle denetlenen ürünler sunduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

"Torku Güvenilir Gıda Zinciri" ile sizler ve sevdikleriniz ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız, saygılarımızla."

Okunma : 15847
Foto galeri
karaman


guney sigorta
Yavuzlar iplik
sağlam pen
Gündem haberleri
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 123741 Gündem
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 29663 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 24306 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın