Karamandan.com

Karamandan.com

28 Eylül 2020 Pazartesi
Vefa Sosyal Destek Grubu İşe Başladı!
Karaman Valiliği ve ve Kaymakamlıklarımızca 65 Yaş ve Üstü Vatandaşlarımızın İhtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grupları Tarafından Karşılanıyor.
Kategori : Gündem
25 Mart 2020 18:19
 
Vefa Sosyal Destek Grubu İşe Başladı!
karaman

Karaman Valiliği ve ve Kaymakamlıklarımızca 65 Yaş ve Üstü Vatandaşlarımızın İhtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grupları Tarafından Karşılanıyor.

İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız bünyesinde bakanlık genelgesi doğrultusunda “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.

Koronavirüsle (Covid-19) mücadelede alınan tedbirler kapsamında Vefa Sosyal Destek Grupları, ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için il merkezi ve ilçelerde görev yapacak şekilde yapılandırılarak vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor.

Vefa Sosyal Destek Grupları, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmalarını Kaymakamlıklarımız, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı,  İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Kızılay Karaman Şubesi ekiplerince tüm hızıyla sürdürüyor.

112 acil servis hattını arayan yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları tek tek not edilirken, ücretini ödemek koşuluyla bildirimde bulunan vatandaşlar ve aileler için gerekli alışverişleri yapan görevli ekipler vatandaşların belirttiği adrese giderek ihtiyaçları olan malzemelerini teslim ediyor.

Ekipler, ihtiyaç halinde her türlü eksiğinin giderileceği konusunda vatandaşları bilgilendirirken, dışarı çıkamamaları konusunda gerekli uyarılarda bulunuyor.

Karaman genelinde taleplerin karşılandığını belirten Vali Fahri Meral, “Vefa Sosyal Destek Grubu” içerisinde yer alan kurumların, işbirliği ve koordinasyon sürecinde tek başına  yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların mağdur olmaması için özveri ve hassasiyet göstererek çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.

Okunma : 5148
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Doktorlara 'Ölüyorum, beni kurtarın' diye yalvardım
24 Eylül 2020 Okunma: 9173 Gündem
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7612 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7144 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın