Karamandan.com

Karamandan.com

10 Ağustos 2020 Pazartesi
VERGİLENDİRMEDE IRKSAL AYRIMA TEPKİ
Hollanda’da Türkler için Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Zeki Baran, Vergi Dairesinin ayrımcılık yaptığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.
Kategori : Gurbetçilere
14 Mayıs 2020 13:06
 
VERGİLENDİRMEDE IRKSAL AYRIMA TEPKİ

Hollanda’da Türkler için Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Zeki Baran, Vergi Dairesinin ayrımcılık yaptığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Baran yaptığı basın bildirisinde, Vergi Dairesi’nin gelir vergisi beyannamelerini değerlendirirken insanların etnik kökenlerine göre davrandıklarını kabul ettiğini belirtti.

Bildiride, etnik kökene göre değerlendirmenin “resmen ayrımcılık” olduğunu dile getiren Baran, “Aslında, Hollanda’da son bir yıl içindeki bazı olaylara baktığımızda, Vergi Dairesinin bu ayrımcı uygulaması fazla şaşırtmıyor doğrusu.” dedi.

Baran, son olarak ortaya çıkan Vergi Dairesinin ayrımcılık yapmasının, yurttaşların devlete duyması gereken güveni sarstığını ifade etti.

Anayasaya göre devlet vatandaşlarını ayrımcılığa karşı korumak zorunda olduğunu değerlendiren Baran, “Bizzat devletin kendisinin ayrımcılık suçu işlemesi ciddi bir durumdur.” diye konuştu.  

Baran, tüm bu nedenlerden dolayı IOT olarak alttaki taleplerin yerine getirilmesini istediklerini kaydetti.

• Hollanda Anayasasının Birinci Maddesini bilmeyen ve günlük işlerinde bunları uygulamayan memurların devlet dairelerinde işleri yoktur! 
• Vergi Dairesinin haksız uygulamasından etkilenenlerin mağduriyetleri giderilmeli, zararları karşılanmalıdır. 
• Devlet dairelerinin işleyiş süreçlerinin olası ayrımcı yönlerinin, İnsan Hakları Koleji veya Uluslararası Af Örgütü gibi tarafsız kuruluşlar tarafından araştırılmasını istiyoruz.

Okunma : 1091
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Feci Kaza! Baba Yaralı, Oğlu Hayatını Kaybetti
08 Ağustos 2020 Okunma: 16119 Asayiş
Karaman'da tartıştığı kız kardeşini silahla yaraladı
07 Ağustos 2020 Okunma: 9804 Asayiş
Karaman'a yerleşen emekli çift, ipek böceği üretimiyle köylülere umut oluyor
08 Ağustos 2020 Okunma: 7381 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın