Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
İcra Müdürlüğünden Gayrimenkul
Karaman ili Merkez Kirişçi Mah.
Kategori : İhaleler
13 Şubat 2009 13:01
 
İcra Müdürlüğünden Gayrimenkul
Karaman ili Merkez Kirişçi Mah. Yunus Emre Cad. mevkiinde 540 ada 78 parselde bulunan bodrum+5 katlı betonarme karkas olarak yapılmış binanın zemin katında bulunan 38 ve 39 nolu Bağımsız Bölümlü 2 adet dükkandan ibarettir.38 nolu Bağımsız Bölüm dükkan 27 m2, 39 nolu Bağımsız Bölümlü dükkan 26 m2 olup her ikiside 30/4120 m2 arsa payına sahiptir.Binanın bulunduğu arsa 859 m2 alandadır.Isıtma sistemi sobalı olup,38 ve 39 Bağımsız Bölüm numaralı 2 adet dükkan ara duvarı yıkılarak tadilat yapılmış tek dükkan olarak kullanılmaktadır.Ayrıca dükkan yüksekliği ikiye bölünerek çelik konstriksiyondan 50 m2 asma kat yapılmıştır.Zemin katta lavabo bulunmaktadır.Kapılar ve pencereler alüminyum çerçeve olup camlar ısıcamlıdır.Mevcut dükkanlar şehir merkezinde olup,Yunus Emre Caddesi üzerindedir.38 ve 39 nolu bağımsız bölümler bitişik olması sebebiyle ve piyasa koşullarına göre ekonomik sebeblerden dolayı muhammen bedeli 250.000,00 TL’ye satılacağı,

1- Yukarıda evsafı yazılı gayrimenkul  23.03.2009 Pazartesi  günü saat  10.30 – 10.40  arasında,

Karaman Adliyesi İcra Müdürlüğü önünde açık artırma usulü ile  satılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60 ‘na ve rüçhanlı alacaklılar varsa, alacaklıları toplamını ve satış masraflarını  geçmek kaydı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak kaydı ile 02.04.2009 Perşembe günü aynı adreste yukarıda gösterilen saatler arasında  2.artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilmemişse taşınmaz en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında belirtilen  süre sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadarki artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’u nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, İhale pulu, tapu harç ve masrafları ile KDV, tahliye ve teslim giderleri alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ve ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2007/2737  Esas sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.  11.02.2009

* (İc.İf.K. 126) İlgililer tabirine irtifak sahipleri de dahildir.

Okunma : 4617
Yavuzlar iplik
guney sigorta
karaman


sağlam pen
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21528 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7375 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 5924 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın