Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 12 Haziran 2020  -  Saat : 13:29:46   Görüntülenme: 6066

Akgöl Sazlıklarında gün batımı

Karaman Ayrancı İlçesine bağlı Ambar Köyünde bulunan Akgöl Sazlıklarında, akşam üzeri bulutların arasından süzülen ışıklar, gün batımı ve bölgede yaşayan kuşlar güzel görüntüler oluşturdu.

Tahrip edilen Akgöl'ün dolgu seti DSİ ekiplerince onarıldı. Akgöl sazlıklarının dolgu seti, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından onarıldı.

AA muhabirinin DSİ 4. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgilere göre, DSİ 4 Bölge Müdürlüğü ve 43. Şube Müdürlüğü ekipleri, iş makineleri ve kamyonlarla, uygun malzeme kullanılarak onarılan dolgu set ile birlikte, set üzerinde bulunan manevra cepleri ve iniş rampalarının da onarım ve kuvvetlendirme çalışmalarını tamamladı.

Bölgede etkili olan şiddetli yağışlara rağmen tamamlanan çalışmalarla, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de yakından ilgilendi.

Yapılan çalışmaların dernek üyelerini ve doğaseverleri çok mutlu ettiğini belirten Ereğli Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Başkanı Ozan Ayhan, ''DSİ yetkililerince setin onarıldığını mutluluk içerisinde öğrendik. 

Akgöl'de yaşayan yüzlerce, binlerce canlı biz insanlara emanet. Akgöl'ün 12 ay boyunca sulak alan özelliğinin korunması, bölge ve yabani yaşam için hayati önem arz ediyor. Emeği geçen başta DSİ yetkilileri ve çalışanlarına, doğaseverlere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Akgöl Sazlıklarında, su tutması ve kurumaması için 2013 yılında DSİ tarafından yaptırılan dolgu set, geçtiğimiz günlerde tahrip edilmişti.

Akgöl Sazlıklarında gün batımı
Akgöl Sazlıklarında gün batımı Karaman Ayrancı İlçesine bağlı Ambar Köyünde bulunan Akgöl Sazlıklarında, akşam üzeri bulutların arasından süzülen ışıklar, gün batımı ve bölgede yaşayan kuşlar güzel görüntüler oluşturdu.