Karamandan.com

Karamandan.com

25 Kasım 2020 Çarşamba
KMÜ birimlerine öğretim üyesi alınacak
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), üniversitenin çeşitli birimlerine öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Kategori : İş İlanları
24 Temmuz 2020 12:43
 
KMÜ birimlerine öğretim üyesi alınacak
karaman

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), üniversitenin çeşitli birimlerine öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince yapılacak olan alımlar, şu birimlere gerçekleştirilecek:

1) Tıp Fakültesi - 1 adet kado 1 derecesinde Profesör. Tıpta uzmanlık eğitimi yapmış olmak, radyolojik histopatolojik ve kadavra üzerinde anatomik çalışmaları olmak şartıyla.

2) Temel Tıp Bilimleri Bölümü - 1 adet kado 1 derecesinde Profesör. Tıpta uzmanlık eğitimi yapmış olmak, radyolojik histopatolojik ve kadavra üzerinde anatomik çalışmaları olmak şartıyla.

3) Anatomi Ana Bilim Dalı - 1 adet kado 1 derecesinde Profesör. Tıpta uzmanlık eğitimi yapmış olmak, radyolojik histopatolojik ve kadavra üzerinde anatomik çalışmaları olmak şartıyla.

4) Sağlık Bilimleri Fakültesi - 1 adet kado 1 derecesinde Doçent. Besinsel lifler ve geleneksel tahıl ürünleri konularında çalışmaları olmak şartıyla. 

5) Beslenme ve Diyetetik Bölümü - 1 adet kado 1 derecesinde Doçent. Besinsel lifler ve geleneksel tahıl ürünleri konularında çalışmaları olmak şartıyla.

6) Beslenme Bilimleri Ana Bilim Dalı - 1 adet kado 1 derecesinde Doçent. Besinsel lifler ve geleneksel tahıl ürünleri konularında çalışmaları olmak şartıyla.

7) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu - 1 adet kadro 3 derecesinde Doçent. Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak. Beden eğitimi ve spor öğretiminde alan bilgisi konusunda çalışmaları olmak şartıyla.

8) Beden Eğitimi ve Spor Bölümü - 1 adet kadro 3 derecesinde Doçent. Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak. Beden eğitimi ve spor öğretiminde alan bilgisi konusunda çalışmaları olmak şartıyla.

9) Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı - 1 adet kadro 3 derecesinde Doçent. Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak. Beden eğitimi ve spor öğretiminde alan bilgisi konusunda çalışmaları olmak şartıyla.

10) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu - 1 adet kadro 3 derecesinde Doçent. Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak. Antioksidan ve basketbol alanında çalışmaları olmak şartlarıyla.

11) Antrenörlük Eğitimi Bölümü - 1 adet kadro 3 derecesinde Doçent. Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak. Antioksidan ve basketbol alanında çalışmaları olmak şartlarıyla.

12) Hareket ve Antrenman Bilimleri Ana Bilim Dalı - 1 adet kadro 3 derecesinde Doçent. Spor bilimleri alanında doçent unvanını almış olmak. Antioksidan ve basketbol alanında çalışmaları olmak şartlarıyla.

13) Eğitim Fakültesi - 1 adet kadro 1 derecesinde Doçent. Benlik kurgusu ve romantik ilişkiler konularında çalışmaları olmak şartıyla.

14) Eğitimi Bilimleri Bölümü - 1 adet kadro 1 derecesinde Doçent. Benlik kurgusu ve romantik ilişkiler konularında çalışmaları olmak şartıyla.

15) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı - 1 adet kadro 1 derecesinde Doçent. Benlik kurgusu ve romantik ilişkiler konularında çalışmaları olmak şartıyla.

KMÜ'den yapılan açıklamada, "Adayların:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları, 

2- Üniversitemizin https://www.kmu.edu.tr  adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgelerin çıktısı ile (Başvuru Dilekçesi, Taahhütname, Özgeçmiş ile Akademik ve İdari Etkinlikler Listesi)  başvurmaları,

3- Durumlarının, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi  Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanmayla İlgili Değerlendirme Yönergesi”ne uygun olması,

4- Doçent kadroları devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 24’üncü maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını belirten dilekçelerine ilave olarak özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik başarı belgelerini, yayın listelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

5- Profesör kadrosu devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 26’ncı maddesinde belirtilen şartları taşıyan profesör adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik belgelerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserlerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren onbeşinci günü mesai bitimidir. Onbeşinci gün hafta sonu ve/veya resmi tatil gününe rastgelmesi halinde takip eden günün mesai bitim tarihi olup son başvuru tarihi www.kmu.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir." denildi.

Duyuru Başlama : 21 Temmuz 2020 Salı
Son Başvuru : 04 Ağustos 2020 Salı
Dosya İnceleme Sonuçlarının Açıklanması : 06 Ağustos 2020 Perşembe

Elektronik ortamda müracaatlar, http://servis.kmu.edu.tr adresi üzerinde Öğretim Üyesi Başvuru Sistemi'nden yapılacak.

 

Okunma : 2376
Yavuzlar iplik
sağlam pen
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Karaman'da kar ve yağmur yağışı bekleniyor
24 Kasım 2020 Okunma: 8552 Karaman Hava Durumu
Karaman'da Genç Kadın Banyoda Ölü Bulundu!
25 Kasım 2020 Okunma: 6423 Asayiş
Şifa ararken mikrop kapabilirsiniz
24 Kasım 2020 Okunma: 6304 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın