Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 21 Temmuz 2020  -  Saat : 16:45:20   Görüntülenme: 7211

Karaman'da izole tatilin alternatif adresleri
Kovid-19 sürecinde kalabalık tatil yerlerini tercih etmeyen doğaseverler için Karaman'da izole kamp tatili yapabilecekleri muhteşem yayla ve mekanları derledik.

Çatak Köyü Nunu Vadisi
Karaman Bucakkışla nahiyesine bağlı Çatak köyünü geçince yüzlerce metre derinliğindeki Nunu Vadisi

 

 

Ermenek İkizçınar ve Yaylapazarı Köyleri Zeyve Pazarı
Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Kazancı beldesi yakınında, Yayla Pazarı Köyü sınırları içerisinde yer alan "Zeyve Pazarı" mesire alanı, asırlık çınar ağaçları ve küçük şelaleler oluşturan dereleriyle doğa ve fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

 

 

Barçın Yaylası
Barçın yaylası, Akdeniz Bölgesi’nin Taşeli Platosu’nda, Karaman ili Sarıveliler ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Yaylaya nüfus Nisan ayından itibaren gelmeye başlar, Temmuz ayında en yüksek seviyesine ulaşır, Eylül başlarından itibaren tekrar azalmaya başlar.

 

 

Pınarbaşı Yaylası
Karaman Merkeze bağlı Pınarbaşı Köyü Yaylası, köyden dağa doğru devam eden 10 kilometre sonra sağ tarafınızda muhteşem manzarasıyla sizi karşılar.

 

 

Yerköprü Şelalesi
Karaman'a 80 kilometre mesafede bulunan doğa harikası Yerköprü Şelalesi, Konya’nın Hadim ilçesinde derin vadisi, bitki örtüsü ve doğal güzelliği ile ziyaretçilerine doyumsuz bir manzara sunarken korona virüs salgını sonrası da ziyaretçilerini ağırlıyor.

 

 

Kurucen Yaylası
Karaman İli Ayrancı İlçesine bağlı Melikli, Kayaönü ve Küçükkoraş Köylerinin ortak yaylası.

 

Bolkar Dağları
Bir ucu Karaman'ın Ayrancı ilçesine de uzanan Bolkar Dağları, kamp severler için mükkemmel manzarası ve serin havasıyla ziyaretçi hazırlamaya daima hazır.

 

 

 

Çetmi Şelalesi
Yaz sıcağından kaçan Karamanlılar Torosların gizli kalmış cenneti, Çetmi Şelalesine akın eder. Çetmi sınırları içerisinde bulunan kanyon ve ortasından akan çayın oluşturduğu şelale, bozulmamış doğal güzelliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

 

 

Yaylapazarı Köyü Lavanta Tatil Köyü Bungalov Evleri
Karaman'ın Ermenek ilçesinde, Torosların eteğinde bungalov evlerinden oluşan tatil köyü.

 

 

Karaman'da izole tatilin alternatif adresleri
Karaman'da izole tatilin alternatif adresleri Kovid-19 sürecinde kalabalık tatil yerlerini tercih etmeyen doğaseverler için Karaman'da izole kamp tatili yapabilecekleri muhteşem yayla ve mekanları derledik.