Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 18 Mayıs 2020  -  Saat : 10:50:01   Görüntülenme: 3561

Karaman'da 65 yaş ve üstü vatandaşlar haftasonu sıcak havanın tadını çıkardı;

Karaman'da sokağa çıkan 65 yaş ve üstü bazı vatandaşlar, parklarda yürüyüş yaparken bazıları da dinlenme alanlarında vakit geçirdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişiler, getirilen istisnayla haftasonu sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Karaman genelinde saat 12.00 itibarıyla sokağa çıkan vatandaşların genel olarak sosyal mesafe kuralına uyup maske taktığı gözlendi.

65 yaş ve üstü vatandaşlar, kentin en işlek yerlerinde, park ve diğer dinlenme alanlarında yürüyüş ve spor yaparak vakit geçirdi.

Karaman'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde, uzun süre evde kalan 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar uygulanan istisna nedeniyle 12.00 itibariyle sokağa çıkmaya başladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Karaman'da "evde kal" çağrısına bugün de kısmen uyuldu. Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, parklar ile kent merkezindeki işlek caddelerde sakinlik yaşandı. Sokağa çıkan bazı vatandaşların maske taktıkları ve sosyal mesafeyi korudukları gözlendi.

Yaşlılarımız hafta sonu keyfi yaptı
Karaman'da 65 yaş ve üstü vatandaşlar haftasonu sıcak havanın tadını çıkardı; Karaman'da sokağa çıkan 65 yaş ve üstü bazı vatandaşlar, parklarda yürüyüş yaparken bazıları da dinlenme alanlarında vakit geçirdi.