Hayatı istediğin gibi yaşamak için; karavan | Karamandan.com - Karaman Haber

Hayatı istediğin gibi yaşamak için; karavan | Karamandan.com - Karaman Haber

23 Ocak 2021 Cumartesi
Hayatı istediğin gibi yaşamak için; karavan

Merhaba değerli dostlar. 

Bazı duygular vardır ertelenmesinin telafisi olamayan. İşte onlardan birisi de, hayatın koşturmacası içinde ara sıra da olsa aldığın nefesi hissederek almak. Bu duyguyu tatmin etmenin yolları kişiden kişiye değişkenlik gösterir hiç kuşkusuz lakin şahsımın benimsediği yolu birçok kişiden aldığım olumlu dönütlere dayanarak paylaşmak istedim. Bu isteğimi sizlere ulaştıran ve kendisi de bir doğa aşığı olan Âdem Kocatürk beye teşekkürlerimi sunuyorum.

Hayallerini emekliliğe ertelemek istemeyip “acaba nasıl olur” sorusunun içini kemirdiği dostlara destek ve amiyane tabirle gaz vermek maksadı ile başlayalım yazıya.

Birçok kişinin tatil anlayışı otel yaşamına uygun değil. Buna binaen hep içlerde alternatifler aranmıştır. Mesela en yaygın olan haliyle çadır kampçılığı gibi. Bu alternatiflerden biriside karavancılar. Tamda bu noktada karavan deyince insanların aklına TV ve web sitelerde tanıtımları yapılan lüks karavanlar geliyor. Genellikle “parası olanın işi “  ya da ”yılda üç beş gün için ne gerek var “düşünceleriyle aslında çok istedikleri bu anlayışı istemeyerek de olsa içlerinde öldürmeye GAYRET ediyorlar.

Ta ki bir karavancı gördüklerinde benimde hayalim dedikleri güne kadar. 
İçinizde yanan bu sonsuz ateşi körüklemek, o kocaman hayallerinize ulaşmak mümkün; sadece isteyin.

En önemlisi ise etüt etme noktasındaki kuşkular inanın boş.  Güzel ülkemiz de gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki. Yazıyı okuyup güzel duygulara kapılan bazı dostlar haklı olduğumu uygulamalı olarak kendi karavanları ile görecekler inşallah. 

Bu yolda daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak isteyen değerli dostlar Âdem bey aracılığı ile bana ulaşabilir. Seve seve ve vaktim el verdiğince yardımcı olmaktan şeref duyacağımı şimdiden belirtmek isterim. 

Gezi yazılarının ilki olan giriş babında ki yazımı bir kaç resim ile süslemek isterim. Birçok insan gibi çok isteyip de sürekli ertelediğim "karavanla ülkeyi dolaşma" hayalimi gerçeğe dönüştürdüm. Konuyla ilgili yazılarım devam edecek.

Hayallerinizi erteleyip hayata geç kalmak için yaşamayın. Kaliteli ve hissedilen nefesler almanız temennisi ile saygı ve sevgilerimle...

Salih Mollaoğlu
mollaoglusalih@hotmail.com

Düzenleme : 04 Haziran 2019 00:05 Okunma : 7365
Foto galeri