"Hizmetteki edep hizmetten daha üstündür" | Karamandan.com - Karaman Haber

"Hizmetteki edep hizmetten daha üstündür" | Karamandan.com - Karaman Haber

10 Ağustos 2020 Pazartesi
"Hizmetteki edep hizmetten daha üstündür"

Hizmeti hizmet olarak benimseyene, halkın istediğini yapana, makam ve mevki uğruna iyi görünümlü ukala başkanlara siyasetçilere değil, İşinin ehli samimi imanlı hizmetkar kişilere ve hizmetle kök salmış partiye oy verecek.

Herkes doğduğu yeri sever, özlem duyar, övünür de. Bu bizim hakkımızdır. Karaman İlimiz , İlçelerimiz ,Beldelerimiz ve köylerimiz bizler hep birlikteyiz, beraberiz, huzur içerisindeyiz. Hiç ayrımız-gayrımız yok, örfümüz bir , iyi günümüz bir , kötü günümüz hepsi aynı, düğünde de bir  ve  beraber, acılı günde bir ve beraberiz. Karamanlı doğru tercihi geçen dönemlerde nasıl yaptıysa bu dönemde de üstüne fazlasını koyarak doğru kişileri seçeceğine yürekten inanıyorum.“Hizmet” Cenab-ı Hakk'ın ahlakının kulda yansımasıdır. Kul rahman ve Rahim olan Rabbini tanıdığı ölçüde O'nun kullarına merhametli, faydalı ve yakın olur. Resûlullah (s.a.v) Efendimizin tarif buyurduğu gibi, gerçek Müslüman, insanların kendisinden bir zarar görmediği, herkesin ondan rahat ettiği, emin olduğu, fayda gördüğü bir kimsedir. 

Kendisine güvenilmeyen, insanları sevmeyen ve kimse tarafından da sevilmeyen kimse imanın tadını tadamaz. Seçim zamanı ortaya çıkan memleket sevdası mavalını okuyanlara bu millet yetki vermez.

Hizmeti, hizmetin ehline verileceğine bizim inancımız tam. Bu millet Laf üretene değil,Hizmet üretene Reyini verecektir.

Siyasetin çok düşük kalıplarla yürüten muhalefet partileri 30 Mart seçimlerinde bir şeyi çok daha iyi idrak edecekler ama yine işlerine geldikleri gibi mi davranılmaz orası artık bilinmez.

Değişen Dünyada Akıllı Şehirler  Vizyonu ve Akıllı Vatandaşlık Hizmetleri konusunda Dünya örneklerini, birbirinden farklı bilişim sistemlerini, katılımcı ve modern teknolojileri takip eden bir yerel yönetim anlayışının yerleşerek iyi başkanları seçmekten geçer.

İstedikleri komplo teorilerini koysunlar,kasetler,ses kayıtları,uydurma belgeler çıkarsınlar bütün bu kirli çabaları boşa çıkacak ve 30 Martta millet “MİLLİ İRADEYE” sahip çıkacak. Hizmette ki edep,Hizmetten daha üstündür.

Ülkemize ve milletimize 30 mart yerel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Selam Saygı ve Dua ile

 

Düzenleme : 29 Ocak 2015 12:46 Okunma : 3946