Karamandan.com

Karamandan.com

26 Ocak 2021 Salı
Karaman Takımının Arkasında, Ya Sen?
Yılların özlemine son verdik.
Kategori : Köşe Yazıları
24 Ağustos 2020 09:18
 
Karaman Takımının Arkasında, Ya Sen?

Yılların özlemine son verdik. Evet, Karaman Belediyespor artık olması gereken yerlerde profesyonel liglerde olacak. Burada en büyük katkı tabi ki Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı ve Karaman Belediyespor yönetiminin. Karamanoğulları Taraftar Gurubu'nu da es geçmemek lazım.

Hakkı ödenmez Halil İbrahim Gülcan Başkanımız döneminde çıkmıştık 2. Lige. O dönem maalesef gerekli destek verilmeyince Karamanspor hızlıca 2. Lig’den amatöre düşüverdi ve borçlardan dolayı takımın kapısına kilit vuruldu.

2006/2007 sezonunda veda etmiştik 3. Lig'e. 2020/2021 sezonu ile Merhaba diyeceğiz. Tamı tamına 14 sene. 14 sene boyunca Profesyonel liglerde bir takımımızın olmayışı başta biz taraftarlar olmak üzere bütün halkımızı üzmekteydi. 

Futbol demek şehrin reklamı demek. Tıpkı tekstil sektöründe olduğu gibi, futbolda da ihracat ve ithalat yapılıyor. Futbolcular yüksek transferlerle küresel arenada boy gösteriyorlar. Futbol da, tekstil gibi pek çok alt sektörden besleniyor. Reklamdan medyaya, turizmden tekstile kadar pek çok başka sektör üzerinde etkili oluyor. Bu yüzden profesyonel futbol şehre büyük bir bütçe ve marka kazandırır. 

Tabi ki önce bunun için 3. lig'de değil daha üst liglerde boy göstermek lazım. Üst liglerde boy göstermek içinse güzel bir kadro ve teknik ekibin yanı sıra iyi bir yönetim kadrosuna da ihtiyaç var. Ama bunların da en önemlisi büyük bir bütçe lazım. Evet, başkanımız ve yönetim kurulumuz gerçekten özverili kişilerden oluşmakta. Tek eksikleri iyi bir bütçe. Bu da biz Karaman halkına kalıyor.

Kahvelerde, berber koltuklarında, parklarda, kafelerde ligi kaçıncı bitireceğimizin tahminleri yapılıyor. Spor heyecanı şuan için şehrin her tarafında yaşanıyor ve yaşanması da gerekli. Lakin pandemi ve getirdiği bazı ekonomik sorunlardan dolayı atmosfere tam alışamadık. Lakin şu dönemde bile takımımıza destek olan kişileri görünce çok mutlu oluyorum. Artık elimizi taşın altına sokma zamanı geldi.

Bu sene bir hedefimiz vardı BAL'a veda sezonu diye ilk hedefimizi yerine getirdik. Şimdi sıra profesyonel liglerde kalıcı olmak. Artık her şey güzel olacak ve olmakta zorunda. Kimsenin üretecek bir mazereti olmamalı, üretmemeli. Bir şeylerin arkasına asla sığınılmamalı. Eski sezon ve dönemlere bakılmamalı. Suçlu kim diye aranmamalı ve sorun çıkarılmamalı. Her daim birlik içinde olunmalı.

Ok yaydan çıktı, hedefe doğru gitmekte. Gidilen hedefe ulaşmak için her şey mubah. Artık bu yolda bizlerde maddi ve manevi yönden elimizden geleni gerek Sosyal Medya’da, gerek tribünde gerekse, yollarda ve sokaklarda yapacağız. Eğer profesyonel liglerde kalmak için işin içine bürokrasi ve siyaset giriyorsa da orasını bu şehrin ekmeğini yemiş, suyundan içmiş, bu şehirdekilerin oylarıyla ve destekleriyle bir yerlere gelmiş olan değerli büyüklerimize bırakacağız!

Başkanımız Muharrem Yurtsever'in dediği gibi; '' Bu takım Karaman’ın takımı ve Karaman’ın tüm ülkede tanıtımı için en önemli araçtır. Biz inanıyoruz ki, Karamanın iş adamları Karaman’ın takımına sahip çıkar.’’ İnşallah değerli iş adamlarımız gereken destekleri yapacaklar.

Profesyonel liglerde artık bir temsilcileri var. 

Değerli Karaman Belediyespor taraftarları bizler üzerimize düşen görevleri yapalım, takımımıza maddi ve manevi destek olalım, ha buna rağmen başarı elde edemez isek, o da takımımızın ayıbı olsun. Bizden günah gitsin.

Karamanlıyım diyorsan, Karaman’dan ekmek yiyorsan, Karaman'da görev yapıyorsan en önemlisi de Karaman'ı yönetiyorsan;
Evet, sen takımına sahip çık oda Şehrinin adını yükseklere çıkarsın!

“KARAMANSPOR MARKADIR!” değerini bilelim, takımımızı koşulsuz destekleyelim.

Hüseyin Zenginoğlu

Okunma : 1675
karaman


guney sigorta
Yavuzlar iplik
sağlam pen
Gündem haberleri
AK PARTİ'DE NELER OLUYOR?
22 Ocak 2021 Okunma: 13054 Siyaset
Karamanlı Müzik Öğretmeni Evinde Ölü Bulundu!
22 Ocak 2021 Okunma: 11244 Asayiş
AK Parti'de İstifa Depremi
22 Ocak 2021 Okunma: 7670 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın