Karamandan.com

Karamandan.com

25 Eylül 2020 Cuma
Karaman’la gurur duyuyorum, Karamanlı olmaktan gurur duyuyorum! 
Karaman’da yaşayanın da Karamanlının da ağzında; İstanbul benim şehrim, ben bir sahil kasabasında yaşamalıydım, Ankara’da olmalıydım o bürokrasi havası yeterdi bana, bu şehirden bıktım.
Kategori : Köşe Yazıları
12 Mayıs 2020 15:32
 
Karaman’la gurur duyuyorum, Karamanlı olmaktan gurur duyuyorum! 
karaman

Karaman’da yaşayanın da Karamanlının da ağzında; İstanbul benim şehrim, ben bir sahil kasabasında yaşamalıydım, Ankara’da olmalıydım o bürokrasi havası yeterdi bana, bu şehirden bıktım...

Ama ben Karamanlı olmaktan da , Karaman’da yaşamaktan da gurur duyuyorum! Çok şaşırdınız değil mi ? Çünkü bu şehirde yaşayan insanların %99’u halinden hiç memnun değil. Acaba başka şehirlerde yaşayanlar çok mu mutlu ?

Gündemimiz coronavirüs, 

Geçenlerde izlediğim röportaj; 

-Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğunu bilmiyor musunuz?
-Biliyorum; tabi ki devletimiz maskelerimi fazlasıyla verdi Allah razı olsun; ama ben çalışıyorum insanlarla iletişimim hiç kesilmiyor ve sürekli maskemi değiştirmek zorundayım. Biliyorsunuz ki, pandemi her yerde özellikle de İstanbul’da ve 4 saate bir değiştirdiğim maskemi atıyorum. Bizim için ciddi bir külfet.

O hayranlıkla yaşamak istediğimiz İstanbul’dan güncel bir kesit.

...

 Büyük şehirlerdeki, küçük kasabalardaki maske paradoksu devam ederken, Karaman Belediyesi ve Ongun A.Ş  ile gurur duydum! Neden mi? Aniden karşımıza çıkan koranavirüs salgınına en kısa sürede tam teşekkülü tedbir aldılar, tüm şehri karış karış dezenfekte ettiler. İlimiz nüfusunun iki katından fazla maskeyi bir ay içinde kendi şirketine bağlı tekstil fabrikasında üreterek halka dağıtmayı başardılar.

Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında acil ihtiyacı duyulan maske için Karaman Belediyesi vakit kaybetmeden harekete geçti. Bu kapsamda belediye kendi şirketi olan Ongun A.Ş. bünyesindeki tekstil fabrikasında faaliyetine ara vererek maske üretimi yapmaya başladı. Bir ay içerisinde üretilen 400 bin adet maske, halk pazarları ve kentin en işlek caddeleri dışında halkın bile unutmuş olduğu mahallelerde bile vatandaşlara hızlı bir şekilde ulaştırıldı. 

Bu sabah çalan kapının ardında Karaman belediyesinden gelen anneler günü kartını ve maskeleri görünce oldukça şaşırdım  ve Karamanlı olmaktan bir kez daha gurur duydum.

Biraz araştırınca öğrendim ki, Karaman belediyesi son iki gün içerisinde 35 bin 123 haneye kapı kapı gezerek maske dağıtımında bulunmuş. 

Birçok yerde sıkıntı yaşanırken Karaman’da hiçbirimiz sıkıntı yaşamadık. 

Biliyorum, şimdi de her şeyi bırakıp maskeleri eleştireceğiz, çünkü biz eleştirmeyi seviyoruz, ayrıştırmayı seviyoruz, arkadan konuşmayı seviyoruz aslında biz sevmemeyi seviyoruz...

Siyasi görüşümüzü ayırt etmeksizin, bu süreçte Karaman halkını mağdur etmeyen, süreci sıkı bir şekilde takip edip yöneten Karaman Belediye başkanına ve gece gündüz çalışan Ongun AŞ ye de teşekkürü borç biliriz.

Mutluluk olmasını istediğimiz her yerde bizimle!
Yeter ki isteyelim. 

Sağlıkla kalın, evde kalın!

Çiğdem Göktaş Tekin

Okunma : 8039
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimiz hibelerden yararlansın
23 Eylül 2020 Okunma: 22516 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 15619 Ekonomi
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 15102 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın