Karamandan.com

Karamandan.com

26 Eylül 2020 Cumartesi
Takdim
Her gün mutlaka ziyaret ettiğim internet sitelerinden biri de Karamandan’dır.
Kategori : Köşe Yazıları
11 Eylül 2020 08:17
 
Takdim
karaman

Her gün mutlaka ziyaret ettiğim internet sitelerinden biri de Karamandan’dır. Karamandan ’da yer almış haberlerde tanıdık: bir sima, sokak, cadde veya bina gördüğümde sanki memleketimi ziyaret etmiş gibi oluyorum. Bu güzel siteden dolayı başta Adem beyi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca, Karamandan’da bana yazma fırsatı veren Adem beye çok teşekkür ediyorum. 

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu bir takdim yazısıdır. Ben Abdullah Konuksever, Karamanlıyım. 30 yıldır karınca kaderince bir şeyler karalamaktayım. Yerli gazete ve dergilerde: şiir, haber, makale, tercüme, araştırma ve söyleşi türünde çalışmalarım yayınlandı.

Son 10 yıldır sadece edebiyat sitelerinde yazmaktayım. Edebiyat sitelerinde şiir ve öykü üzerinde yoğunlaştım. “Amsterdam’ın turistleri” adındaki öykü serimi biraz genişletip kısa bir roman yazmakla yazı çalışmalarımı taçlandırmak veya noktalamak istemiştim ama olmadı. İyi ki de olmadı çünkü yazmak, paylaşmak, bir şeyler verebilmek erdemdir. 

Az önce de belirttim gibi, Karamandan sitesinde yazılarımı hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Karaman’a bakan yönü olan “Amsterdam’ın turistleri” adındaki romanım bölümler halinde yayınlanacaktır. Yazılarımdaki karşılaşabileceğiniz Türkçe dilbilgisi veya imla hatalarımdan dolayı baştan özür diliyorum ve anlayışla karşılanacağını düşünüyorum çünkü Türkiye’de sadece 4 yıl eğitim gördüm.

1975-1979 arası Karaman Mümine Hatun ilkokulunda 4 yıl okudum. 5. sınıfa geçtiğim yıl, aile birleşimi nedeninden Hollanda’nın başşehri Amsterdam’a yerleştik.

Eğitimimin kalan kısmı Amsterdam’da geçti. 80’li yıllarda eğitimin önemsenmemesi veya Hollanda eğitimi sisteminin (yeterince) bilinmemesinden dolayı çok zor bir süreçten sonra laboratuvar mühendisi olarak eğitimimi tamamladım. Yıllardır uluslararası bir kimya şirketinde araştırmacı kimyager olarak çalışmaktayım.

Abdullah Konuksever

 

Okunma : 851
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimiz hibelerden yararlansın
23 Eylül 2020 Okunma: 22788 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 15807 Ekonomi
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 15204 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın