Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Karaman’da Çekilen Film Türkiye’nin En Büyük Youtube Sinema Kanalında…
Karaman’da Çekilen Film Türkiye’nin En Büyük Youtube Sinema Kanalında.
Kategori : Sinema-Kitap
15 Mayıs 2020 13:25
 
Karaman’da Çekilen Film Türkiye’nin En Büyük Youtube Sinema Kanalında…

Karaman’da Çekilen Film Türkiye’nin En Büyük Youtube Sinema Kanalında...

3 Aralık Dünya Özel İnsanlar Günü için, Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi desteğiyle çekilen kısa film, 10-16 Mayıs Dünya Özel İnsanlar Haftası münasebetiyle Türkiye’nin en büyük sinema Youtube kanalı olan Filmler ve Filimler’de yayınlanacak.

Karamanlı film ekibi ve oyuncuların ortaya çıkardığı “Derviş” isimli kısa film; gerçek bir olaydan yola çıkılarak Ferdi Şah tarafından senaryolaştırıldı. 

Filmin konusu:
“Down sendromlu bir birey olan Derviş, bir 100 metre yarışına hazırlanmakta ve kazanmayı arzulamaktadır. Derviş, bir yandan yarışa hazırlanırken diğer yandan çevresindeki olaylara da kayıtsız kalmamaktadır.”

Filmin yönetmeni Ferdi Şah, aynı kanala, yine Karaman’da geçen bir internet dizisi yaptıklarını ve tamamen kanal yönetiminin beğenisi üzerine bu yapımların yayınladığını belirtirken, bu tarz işlerin daha da iyisinin Karaman’dan rahatlıkla çıkabileceğini vurgu yaptı. 

Dizi, film ve belgesel gibi çağın insanlarına daha çok hitap eden görsel sanatlar sayesinde, her türlü sorunun ön plana çıkarılıp farkındalık yaratabileceğini belirten Şah, bu bakış açısı yaratımlarının neticesinde dolaylı olarak şehrin bilinirliğinin de artacağını belirtti. 

“Derviş” önümüzdeki günlerde Filmler ve Filimler kanalında yayınlanarak, Türkiye’deki her şehre ulaşacak. Filmler ve Filimler Youtube kanalı şu notla: “Derviş”i öncelikli olarak özel üyelerine açtı:

“Kanalımızda en çok beğeni ve paylaşım alan video olması dileğiyle. Engelsiz bir hayat için elimizden geleni yapıyoruz. Abilerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. Bu şekilde Karaman'da (İLAHİ KARANTİNA WEB SERİSİ YAPIMCILARI) bir grup genç tarafından çekilen bu kısa filmi sizlerle paylaşmak bizim için bir gururdur. Filmler ve Filimler olarak mutluyuz. İyi ki böyle güzel insanlar var. Seviliyorsunuz.”

Derviş | 2019
Senaryo & Yönetmen: Ferdi Şah
Görüntü Yönetmeni: İsmail Tek
Müzik: Alaattin Bozkurt
Kurgu: Ferdi Şah
Ses: Alaattin Bozkurt
Oyuncular: Yusuf Yiğen, Melisa Yıldırım, Rabia Koçak, Ahmet Çabıtçı, Mehmet Güzel, Bilal Eğilmez, Muhammet Güdücü, Ferdi Erken, Faruk Çil, Mustafa Eser, Ömer Tosun, Alaattin Bozkurt, Fatih Çavuşoğlu

Okunma : 5272
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


atsepete
seç
Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9388 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6970 Asayiş
Kiraz bahçelerini kar vurdu
24 Mayıs 2020 Okunma: 4703 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın