Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ocak 2021 Salı
Dr. Recep Şeker; 'Berberlerimize 1000 lira Destek Verildi'
Son günlerde Berberler ve Kuaförler Odası ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı arasındaki pandemi sürecinde devletin Berber ve Kuaför esnafını desteklemediği yönündeki konu hakkında Karaman Milletvekili Dr.
Kategori : Siyaset
29 Haziran 2020 19:42
 
Dr. Recep Şeker; 'Berberlerimize 1000 lira Destek Verildi'

Son günlerde Berberler ve Kuaförler Odası ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı arasındaki pandemi sürecinde devletin Berber ve Kuaför esnafını desteklemediği yönündeki konu hakkında Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker açıklama yaptı.

"Pandemi sosyal destek yardımına başvuran 118 berber esnafımızın başvurusu kabul edilmiş olup 1000'er tl nakdi yardım yapılmıştır" diyen Milletvekili Şeker açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Karamanda Sosyal Medya üzerinden birkaç gündür Berberler Odası Başkanımız benim ismiminde geçtiği bir paylaşım yapmış, Sayın Başkan pandemi başlarında aradığında zorda kalan esnafımızın bilgilerini bizede, ilgili organizasyonun başındaki Afad İl Müdüremizede iletmesini söyledik.

Bize ilettiği isimleri ve durumun önemini hem Valimize hem Afad İl Müdüremize hem de ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluş Temsilcilerimize özellikle, gün kazananıp, gün harcayan, berber, kahveci esnafı gibi esnafımızın durumunu ilettik.

Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığımız gibi ilgili yerlere ilk faz yardım kriterlerinin genişletilmesi ile ilgili sahadaki sıkıntıları ilettik. 2. ve 3. Faz ödeme kapsamları daha genişletildi. Nihayetinde Karaman Berberler, Kuaförler, Dövmeciler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza kayıtlı 302 Esnafımızın 172'si, Pandemi Sosyal Destek Yardımına başvuru yapmış olup 118 Berber Esnafımızın başvurusu kabul edilmiş olup 1000'er TL. nakdi yardım yapılmıştır.

54 kişinin gelir durumu, ikamet sorunu gibi sebeplerle yardım edilememiştir. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma Vakfımıza 15 Berber Esnafımızın nakdi yardım başvurusu olmuş, bunların 14'üne ayrıca yardım yapılmıştır.

Bunların dışında gıda yardımı yapılan berber esnafımızda olmuştur. Kredi başvuruları ayrıca değerlendirilmiştir. Tabiki tüm esnafımızı rahatlatabilmek temel hedefimizdir.

Pandemi süresince, Valimizin başkanlığında tüm Kamu Kurumlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, bireysel olarak insanlarımız, bir birlik ve bütünlük içinde zorda kalan insanımızın yardımına koşmuştur. Bizler, Siyasetçiler, STK'lar, Odalar, Kamu Kurumları hepimiz birlik içinde insanımızın derdine ortak olmalı, Karamanımaza birlikte hizmet etmenin çabası içinde olmalıyız.

Siyasetçide Karamanın, STK'larda Karamanın, Odalarda Karamanın, Kamu Kurluşlarıda Karamanın, hep birlikte Karamanız".

Okunma : 3989
Yavuzlar iplik
karaman


sağlam pen
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman’da dev operasyon: 34 gözaltı
16 Ocak 2021 Okunma: 11788 Asayiş
Türkiye’nin en yükseği olacak! Antalya - Konya Karaman’ı Bağlayacak
16 Ocak 2021 Okunma: 11707 Gündem
Bakan'dan Karaman paylaşımı "Kar yağdığına pişman oldu"
17 Ocak 2021 Okunma: 9206 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın