Karamandan.com

Karamandan.com

29 Eylül 2020 Salı
Kağnıcı; Kahveci Esnafı Çözüm Bekliyor
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı kahveci esnafının pandemi sürecindeki durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Kategori : Siyaset
29 Temmuz 2020 16:47
 
Kağnıcı; Kahveci Esnafı Çözüm Bekliyor
karaman

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı kahveci esnafının pandemi sürecindeki durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Kağnıcı açıklmasında;

"Türk milletimizin vazgeçilmez kültürü kahvehanelerimiz Covid-19 sebebiyle aylardır çok zor durumdalar. Esnafımız dertli, binlercesi kepenk kapatmak durumunda kalmıştır. 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme sürecinde kahvehanelerimiz resmi olarak açılsa da kahvelerimizde oynanan oyunların virüs sebebiyle yasak olması esnafımızın günlük ihtiyaçlarını dahi gidermelerini sağlayacak müşteri ve ciro beklentisini karşılayamamaktadır. Neredeyse normalleşmeyen sektör, alan kalmamışken kültürümüzün temsilcisi olan kahveci esnafı unutulmuş, iktidar tarafından yok sayılmaktadır. Kurban Bayramı yaklaşırken binlerce aile bu mübarek bayram coşkusundan yoksun şekilde çözüm beklemektedirler.

Türkiye genelinde yaklaşık 500 bin Kahvehane işletmecisi, 2 milyona yakın çalışan kişi evlerine ekmek götürememektedir. Millet kıraathaneleri ile başarısız olanlar bu başarısızlığın bedelini kahveci esnafına mı ödetmek istemekteler? Kahveci esnafı çözüm bekliyor. Covid-19 virüsü ile her türlü mücadele kurallarına uyarak kahvehanelerimizde kültürümüzün bir parçası olan oyunların serbest bırakılmasını talep ediyorlar. Seçim zamanlarında dükkanlarının kapılarını biz siyasetçilere açan, bizlerin milletimiz ile buluşmasını sağlayan kahvecilerimize nasıl kulak tıkayabiliriz. Sosyal mesafe kurallarının mümkün olmadığı sektörler faaliyetlerine başlamışken, bu konuda gereken önlemi aldıklarını taahhüt eden esnafımızın sesini iktidarın duyması ve acilen soruna çözüm üretmesi gerekmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerek TBMM de, gerekse kamuoyuna ve kurumlara kahveci esnafımızın sesini duyurmaya devam edeceğiz. Kahveci esnafı, bu sektörden evine ekmek götüren binlerce hemşerimiz yalnız değillerdir. Sorunun çözümü için üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getirip, en kısa zamanda iktidarın da bu feryada kulak vermesini ve eksikliğin giderilmesini ümit ediyorum" dedi.

Okunma : 673
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7715 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7228 Asayiş
Alt geçitte akıl almaz kaza
28 Eylül 2020 Okunma: 5790 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın