Milli Blok | Karamandan.com - Karaman Haber

Milli Blok | Karamandan.com - Karaman Haber

30 Ekim 2020 Cuma
Milli Blok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mukayese kabul etmez bir yaşamın sahibi. O yaşam ki meşakkatli, tehirli ve bir o kadar da gerçekçi. Gerek İstanbul RP İl başkanlığı, gerek 1991 genel seçimlerinde milletvekili adaylığı yılları hakikaten mesullerin izaha muhtaç oldukları seneler.

Ki Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinden uzun asırlar sonrası kadim şehrin makus talihini değiştiren isim olarak Recep Tayyip Erdoğan adı duyuldu. Hak ve hakikat hikayesi düne ait olsa da Erdoğan, İstanbul’a hakkını verdi. İstanbul ve İstanbullular da Erdoğan’ı anladı, öyküsünü anlattı.

İşte o Erdoğan, durduk yere mesullerin hışmına uğradı Siirt’te 17 Aralık 1997 haykırdı mesullerin yüzüne ünlü mütefekkir Ziya Gökalp’in şiirini;

“Minareler süngü, kubbeler miğfer; camiler kışlamız, müminler asker!”

Mesuller hazmedemedi suratlarına çarpılanı. Söyleyen Ziya Gökalp olsa da tuttular Erdoğan’ı Kırklareli-Pınarhisar Cezaevi’ne koydular. Koydular da hak ve hakikat sahibi Erdoğan, yalnız, kimsesiz ve çaresiz mi kaldı!

Oluk oluk önce İstanbul aktı, sonra Anadolu Pınarhisar’a…

Umut zindanı yıktı, çıktı geldi Ankara’ya…

İşte o Erdoğan, “Muhtar bile olamaz” denilen isim, Başbakan- Cumhur Reisi oldu. Türkiye, Erdoğan oldu çok yıllar Erdoğan da Türkiye…

Neyse sadede geleyim; bugün Cumhur ittifakı Türkiye’yi mazlumlar coğrafyasının, kimsesizlerin kimsesi haline getirdi. Cezayir’den Tunus’a, Filistin’den Libya’ya Türkiye, ezilmişlerin, ötekileştirilenlerin, kısacası mazlumların, anavatanı haline geldi. Artık, onun bunun kapısında ağlamıyor mazlumlar. Gözyaşlarının dindiği bir Türkiye var.  

Cumhur İttifakı’nın bileşkesi malum; AK Parti-MHP ve BBP! Süreç yeni arayış ve yöntemleri dayatıyor. Cumhur İttifakı’nın kaderi Türkiye ile birleşti. Beka meselesi hala mühim. Sırada Cumhur İttifakı’nın   Türkiyelileşmesi var. Peki, bu nasıl olacak?

CHP-İyi Parti-SP ve diğer partilerin tabanları da aynı arayış içinde. Yüzleri hiç olmadıkları kadar Cumhur İttifakı’na dönük. Öyleyse yapılacak olan belli;

15 Temmuz’un yıl dönümünde buna yeni bir ruh vermek ve “Milli Blok” çağrısı yapmak gerekiyor.

Biz çınar misali koca bir Aileyiz….

Tayfun KARAKUŞ
Bir Memleket Sever  

 

Düzenleme : 09 Temmuz 2020 15:22 Okunma : 4388
Foto galeri