Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2021 Cumartesi
Baba yadigarı traktöre 27 yıl sonra yeniden kavuştu
Ereğli ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki emekli astsubay Kazım Kalkan, babasının maddi ihtiyaç nedeniyle sattığı traktörü, 27 yıl sonra geri almanın mutluluğunu yaşıyor.
Kategori : Yaşam
23 Kasım 2020 13:13
 
Baba yadigarı traktöre 27 yıl sonra yeniden kavuştu

Ereğli ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki emekli astsubay Kazım Kalkan, babasının maddi ihtiyaç nedeniyle sattığı traktörü, 27 yıl sonra geri almanın mutluluğunu yaşıyor.

Kalkan, babası Ramis Kalkan'ın çok sevdiği ve ekmek teknesi olan traktörün 1991'de satılmasının ardından büyük üzüntü yaşadı. Baba yadigarı traktörü, manevi değeri olduğu için geri almaya karar veren Kalkan, emekli olduktan sonra traktörü bulmak için adeta bir dedektif gibi iz sürdü. 

Yıllar sonra traktöre kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının 1991 yılında kendilerinin haberi olmadan traktörü sattığını söyledi.

Bu duruma üzüldüklerini ifade eden Kalkan, "Daha sonra traktörü aradık ama o yıllarda imkanımız olmadığı için bulamadık. Emekli olup ilçeye geldikten sonra tekrar traktörü bulmak için harekete geçtim çünkü içimde bir ukde kalmıştı. Ayrıca traktör üzerinde babamın manevi bir hatrı var." dedi.

Babasının verdiği vekaletten traktörün izine ulaştı

Kalkan, satılan traktörü uzun süre aradığını ancak bulamadığını anlattı.

En sonunda babasının notere verdiği vekaletten traktörün şasi numarasına ulaştığını belirten Kalkan, "İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sayesinde, traktörün Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Terziler köyünde yaşayan Turan Verim adına kayıtlı olduğunu tespit ederek Verim'le irtibata geçtim." diye konuştu.

Verim'in ilk başta traktörü satmak istemediğini dile getiren Kalkan, şöyle devam etti:

"Verim bana, 'Bu traktör nasıl babanızdan size miras kalmışsa şimdi de 27 senedir bende. Bana da babamdan miras kaldı, veremem.' dedi. Uzun uğraşlarım sonucu Turan Verim'i ikna ettim. Buradan ona bir traktör alarak Zonguldak'a gittim. Aldığım traktörü ona verdikten sonra babamın traktörünü alarak Konya'ya getirdim. Büyük emek harcayarak babamın zamandındaki haline getirmeyi başardım. Şu anda çok mutluyum. En azından babam görmese de hissediyordur, diye düşünüyorum. Anlatılmaz bir mutluluk oluşturdu bende. Sanki servet bağışlamışlar gibi hissediyorum. Eski sahibi bana 'sıfır traktör al' dese dahi alacaktım. Ona bile razıydım."

 

Okunma : 3357
Foto galeri
Yavuzlar iplik
guney sigorta
karaman


sağlam pen
Gündem haberleri
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 123425 Gündem
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 29632 Ekonomi
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 24290 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın