Karamandan.com

Karamandan.com

24 Eylül 2020 Perşembe
Mermer Nasıl Parlatılır?
Çeşitli yaşam alanlarında iç ve dış mimari ile kişilerin özel zevklerine dayalı olarak sıklıklar mermer kullanılır.
Kategori : Yaşam
15 Eylül 2020 15:48
 
Mermer Nasıl Parlatılır?
karaman

Çeşitli yaşam alanlarında iç ve dış mimari ile kişilerin özel zevklerine dayalı olarak sıklıklar mermer kullanılır. Özellikle iç mimaride zemin, tezgah, lavabo, wc gibi yerlerde estetik zevke dayalı olarak kullanılan mermerler zamanla aşınabilir, bu durumda da estetik görünümünü kaybedebilir.

Mermer, ilk kullanımlarında parlak ve göz alıcı bir görüntü ile sergilense de zamanla kullanıma bağlı olarak matlaşabilir, göze hoş gelen görüntüsünü kaybedebilir. Eski görüntü ve estetiği elde etmek için sil baştan bir uygulama yapmak yerine, kesin çözüm sağlayabilecek profesyonel firmalar tarafından yapılabilen mermer parlatma işlemi uygulanabilir.

Mermer parlatma işleminde, abrasiv elmaslar özel makineler yardımıyla mermer üzerine uygulanır. Adım adım uygulanan işlemde, her aşamada gözünüz ile göremeyeceğiniz ince çizik ve hasarlar giderilir. Uygulama devam ettikçe, mermer üzerindeki pürüzler kaybolmaya başlar, mermerin parlaklığında gözle görülür bir değişim oluşur. İşlemden önce üzerinde sadece gölgeler ve mat bir görüntü görebileceğiniz mermerler, işlem sonrası pürüzsüz hale getirildiği için ayna gibi parlar ve ışığı da yansıtır. Bu durumda mermerler, ilk halindeki estetik görünümüne kavuşmuş olur.

Türkiye’de, dünya üzerindeki taş rezervlerinden çıkarılan granit ve mermer başta olmak üzere farklı türlerdeki taşların temizlik, bakım, onarım ve koruma uygulamalarını yaparak hizmet veren ve çok sayıda referansı bulunan Uytaş Restorasyon bu yöndeki çalışmalarını başarıyla sürdürdü.

Müşteri memnuniyetini merkezde tutan firma, dinamik çalışma sistemi ile yapıların sök tak ve değiştir sorunlarına komple bir çözüm üretti. Estetiği çok beğenilerek yaptırılan ve uzun yıllar durması istenilen mermer yapılarda zamanla meydana gelen aşınma, bozulma ve görüntü kirlilikleri, Uytaş Restorasyon firmasının uzman kadrosunun ellerinde ilk günkü görüntüsüne kavuşuyor.

 

Okunma : 478
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimiz hibelerden yararlansın
23 Eylül 2020 Okunma: 22134 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 15289 Ekonomi
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 15019 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın